Exor koploper in hogere AEX, focus op rentebesluit ECB
AMSTERDAM (ANP) - Exor was donderdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak dankzij goed ontvangen halfjaarcijfers. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabrikant Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus, zag de nettovermogenswaarde van zijn belangen flink stijgen ten opzichte van eind vorig jaar. Ook gaat het bedrijf, dat in augustus een belang van 15 procent kocht in Philips, voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel werd bijna 7 procent hoger gezet.
Beleggers zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Het belooft een spannende vergadering te worden van de centrale bankiers. Bij de vorige bijeenkomsten was het vrijwel zeker dat de rente verder zou worden verhoogd, maar nu lijken de meningen meer verdeeld. Indien de rente opnieuw wordt verhoogd, zal dat de tiende verhoging op rij zijn. De rente zal daarmee op het hoogste niveau uitkomen sinds de ECB in 1999 begon met het bepalen van de rente in het eurogebied.
KPN
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 737,59 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 850,85 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen klom 0,5 procent.
ING sloot de rij bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,6 procent. KPN won 0,1 procent na advieswijzigingen. Analisten van Exane BNP Paribas verhoogden hun aanbeveling voor het telecomconcern naar kopen. De kenners van Citi haalden het aandeel daarentegen juist van hun kooplijst af.
Gestrand overleg
In de MidKap klom OCI 1 procent. De kunstmestproducent gaat zijn productiecapaciteit in de Verenigde Staten voor groene methanol verdubbelen tot ongeveer 400.000 ton per jaar. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag naar groene methanol van tal van sectoren met een hoge uitstoot, zoals wegvervoer, scheepvaart en industrie.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte 1,4 procent. De vakbonden CNV en FNV schorten hun acties onder het grondpersoneel bij KLM op na een hervatting van het gestrande cao-overleg.
Details
Arcadis won 0,3 procent. Het advies- en ingenieursbureau heeft een contract getekend met de Canadese overheidsinstelling Infrastructure Ontario voor de verzameling en analyse van data. Financiële details werden niet vermeld.
De euro was 1,0739 dollar waard, tegen 1,0732 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 89,15 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 92,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid of arbeidsongeschiktheid en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."
10 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
4 uur geleden