Exor koploper in hogere AEX, focus op rentebesluit ECB
AMSTERDAM (ANP) - Exor was donderdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak dankzij goed ontvangen halfjaarcijfers. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabrikant Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus, zag de nettovermogenswaarde van zijn belangen flink stijgen ten opzichte van eind vorig jaar. Ook gaat het bedrijf, dat in augustus een belang van 15 procent kocht in Philips, voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel werd bijna 7 procent hoger gezet.
Beleggers zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Het belooft een spannende vergadering te worden van de centrale bankiers. Bij de vorige bijeenkomsten was het vrijwel zeker dat de rente verder zou worden verhoogd, maar nu lijken de meningen meer verdeeld. Indien de rente opnieuw wordt verhoogd, zal dat de tiende verhoging op rij zijn. De rente zal daarmee op het hoogste niveau uitkomen sinds de ECB in 1999 begon met het bepalen van de rente in het eurogebied.
KPN
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 737,59 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 850,85 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen klom 0,5 procent.
ING sloot de rij bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,6 procent. KPN won 0,1 procent na advieswijzigingen. Analisten van Exane BNP Paribas verhoogden hun aanbeveling voor het telecomconcern naar kopen. De kenners van Citi haalden het aandeel daarentegen juist van hun kooplijst af.
Gestrand overleg
In de MidKap klom OCI 1 procent. De kunstmestproducent gaat zijn productiecapaciteit in de Verenigde Staten voor groene methanol verdubbelen tot ongeveer 400.000 ton per jaar. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag naar groene methanol van tal van sectoren met een hoge uitstoot, zoals wegvervoer, scheepvaart en industrie.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte 1,4 procent. De vakbonden CNV en FNV schorten hun acties onder het grondpersoneel bij KLM op na een hervatting van het gestrande cao-overleg.
Details
Arcadis won 0,3 procent. Het advies- en ingenieursbureau heeft een contract getekend met de Canadese overheidsinstelling Infrastructure Ontario voor de verzameling en analyse van data. Financiële details werden niet vermeld.
De euro was 1,0739 dollar waard, tegen 1,0732 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 89,15 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 92,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
3 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
19 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
20 uur geleden