Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exor koploper in hogere AEX, focus op rentebesluit ECB

Exor koploper in hogere AEX, focus op rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - Exor was donderdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak dankzij goed ontvangen halfjaarcijfers. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabrikant Fiat en eigenaren van voetbalclub Juventus, zag de nettovermogenswaarde van zijn belangen flink stijgen ten opzichte van eind vorig jaar. Ook gaat het bedrijf, dat in augustus een belang van 15 procent kocht in Philips, voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel werd bijna 7 procent hoger gezet.

Beleggers zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Het belooft een spannende vergadering te worden van de centrale bankiers. Bij de vorige bijeenkomsten was het vrijwel zeker dat de rente verder zou worden verhoogd, maar nu lijken de meningen meer verdeeld. Indien de rente opnieuw wordt verhoogd, zal dat de tiende verhoging op rij zijn. De rente zal daarmee op het hoogste niveau uitkomen sinds de ECB in 1999 begon met het bepalen van de rente in het eurogebied.

KPN

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 737,59 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 850,85 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen klom 0,5 procent.

ING sloot de rij bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,6 procent. KPN won 0,1 procent na advieswijzigingen. Analisten van Exane BNP Paribas verhoogden hun aanbeveling voor het telecomconcern naar kopen. De kenners van Citi haalden het aandeel daarentegen juist van hun kooplijst af.

Gestrand overleg

In de MidKap klom OCI 1 procent. De kunstmestproducent gaat zijn productiecapaciteit in de Verenigde Staten voor groene methanol verdubbelen tot ongeveer 400.000 ton per jaar. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag naar groene methanol van tal van sectoren met een hoge uitstoot, zoals wegvervoer, scheepvaart en industrie.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte 1,4 procent. De vakbonden CNV en FNV schorten hun acties onder het grondpersoneel bij KLM op na een hervatting van het gestrande cao-overleg.

Details

Arcadis won 0,3 procent. Het advies- en ingenieursbureau heeft een contract getekend met de Canadese overheidsinstelling Infrastructure Ontario voor de verzameling en analyse van data. Financiële details werden niet vermeld.

De euro was 1,0739 dollar waard, tegen 1,0732 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 89,15 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 92,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

45 minuten geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

1 uur geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

2 uur geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

2 uur geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

4 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

4 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

4 uur geleden