Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exitpolls Bulgarije: geen duidelijke winnaar parlementsverkiezing

Exitpolls Bulgarije: geen duidelijke winnaar parlementsverkiezing

SOFIA (ANP/DPA/RTR) - De derde parlementsverkiezing dit jaar in het arme EU-lid Bulgarije heeft volgens de exitpolls geen duidelijke winnaar opgeleverd. De opiniepeilers voorspelden zondagavond na de sluiting van de stembureaus een gelijkopgaande strijd tussen de centrumrechtse GERB, de partij van voormalig premier Boiko Borisov, en nieuwkomer 'Wij gaan door met de verandering' (PP). Beide zouden rond de 25 procent uitkomen.

Over de vraag welke partij de grootste wordt, verschilden de onderzoekers aanvankelijk van mening. De meesten tipten Borisov. Die voorspelling werd, nadat het eerste deel van de stemmen was geteld, bijgesteld en kreeg de nieuwe anti-corruptiepartij van twee aan Harvard opgeleide ex-ministers de overhand bij zowel Alpha Research (26,1), Market Links (26,5) als Gallup International (26,3). GERB zou zich tevreden moeten stellen met 23,5 procent.

De gelijktijdig gehouden presidentsverkiezing lijkt in het voordeel van de zittende Roemen Radev, een criticus van Borisov, te zijn uitgevallen. Hij zou kunnen rekenen op ongeveer 49 procent van de stemmen. Een absolute meerderheid is echter vereist om volgende week een tweede ronde, tegen Anastas Gerdzjikov, overbodig te maken.

De opkomst viel zondag tegen, mede door de nieuwe coronagolf. Om 16.00 uur plaatselijke tijd had pas 25,5 procent van de kiesgerechtigde Bulgaren de gang naar de stembus gemaakt, historisch laag. Bij de voorgaande gelegenheden in april en juli resulteerde dat niet in een stabiele regeringscoalitie. Ook nu lijken zeker zes en mogelijk zeven partijen het parlement te gaan halen. Die mogen dan nogmaals proberen een werkbare meerderheid te vormen.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

30 minuten geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

1 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

2 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

3 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

6 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

7 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

12 uur geleden