Exitpoll: VVD blijft grootste partij, grote winst voor D66
DEN HAAG (ANP) - De VVD van minister-president Mark Rutte blijft de grootste partij in de Tweede Kamer met 35 zetels, een winst van 2 zetels. D66 met leider Sigrid Kaag is de nummer twee met 27 zetels, 8 meer dan de partij er nu heeft in de Tweede Kamer. Dat is de uitkomst van een eerste exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS. Het onderzoeksbureau hanteert een foutmarge van twee zetels.
Het CDA onder leiding van Wopke Hoekstra verliest 5 zetels en komt op 14. De ChristenUnie levert 1 plek in en komt op 4 zetels. Daarmee zou de huidige regeringscoalitie op een meerderheid van 80 zetels komen.
De linkse partijen krijgen harde klappen. Zowel GroenLinks als de SP heeft nu nog 14 Kamerzetels, beide partijen leveren er daar 6 van in. De PvdA heeft daar onder leiding van Lilianne Ploumen niet van kunnen profiteren. Zij blijft steken op 9 zetels, net zoveel als bij de historisch slechte verkiezingsuitslag in 2017. De Partij voor de Dieren wint wel 1 zetel en komt op 6.
De PVV verliest terrein. De partij van Geert Wilders levert 3 zetels in en komt op 17. Forum voor Democratie wint 5 zetels en komt uit op 7 in deze peiling.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.
21 uur geleden