
Exitpoll: VVD blijft grootste partij, grote winst voor D66
DEN HAAG (ANP) - De VVD van minister-president Mark Rutte blijft de grootste partij in de Tweede Kamer met 35 zetels, een winst van 2 zetels. D66 met leider Sigrid Kaag is de nummer twee met 27 zetels, 8 meer dan de partij er nu heeft in de Tweede Kamer. Dat is de uitkomst van een eerste exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS. Het onderzoeksbureau hanteert een foutmarge van twee zetels.
Het CDA onder leiding van Wopke Hoekstra verliest 5 zetels en komt op 14. De ChristenUnie levert 1 plek in en komt op 4 zetels. Daarmee zou de huidige regeringscoalitie op een meerderheid van 80 zetels komen.
De linkse partijen krijgen harde klappen. Zowel GroenLinks als de SP heeft nu nog 14 Kamerzetels, beide partijen leveren er daar 6 van in. De PvdA heeft daar onder leiding van Lilianne Ploumen niet van kunnen profiteren. Zij blijft steken op 9 zetels, net zoveel als bij de historisch slechte verkiezingsuitslag in 2017. De Partij voor de Dieren wint wel 1 zetel en komt op 6.
De PVV verliest terrein. De partij van Geert Wilders levert 3 zetels in en komt op 17. Forum voor Democratie wint 5 zetels en komt uit op 7 in deze peiling.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bezorgd over de arrestatie van RTL Nieuws-journaliste Sophie van Leeuwen in Sierra Leone, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in de Tweede Kamer. "Ik vind het buitengewoon ernstig." Nederlandse diplomaten in de regio zijn volgens hem al met de zaak bezig. "Ik houd er ook persoonlijk aandacht voor zodat de situatie zo spoedig mogelijk wordt geklaard."
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zal mogelijke sancties van de Europese Unie tegen Rwanda steunen omdat het land hulp geeft aan rebellengroep M23 in de Democratische Republiek Congo. Het kabinet veroordeelt de steun van het land aan de opstandelingen, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) donderdag in de Tweede Kamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen heeft met 40 procent van de stemmen de publieksprijs van de Big Brother Awards 2024 in de wacht gesleept. Naast het publiek, dat 2000 stemmen uitbracht, boog ook een vijfkoppige jury zich over de genomineerden. Die koos DPG Media als winnaar. De jaarlijkse 'prijzen' zijn een initiatief van Bits of Freedom en zet organisaties en personen in de schijnwerpers die digitale rechten en communicatievrijheden schenden. Ook twee goeddoeners zijn dit jaar geroemd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese landen zijn bereid om "serieus" te bespreken hoe ze Oekraïne na een toekomstig vergelijk met Rusland kunnen beschermen. Dat geldt "eigenlijk voor iedereen", zei defensieminister Ruben Brekelmans na overleg met zijn NAVO-collega's.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is donderdag een man met een steekwapen naar binnengedrongen. Hij is daarop aangehouden door de marechaussee, bevestigt de politie. Vanwege het incident werden enige tijd de ingangen van het Kamergebouw en de grote hal afgesloten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de ingang van de Tweede Kamer is een incident geweest, waarna het gebouw en de ruimte bij de grote hal zijn vergrendeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere experts op het gebied van technologie en digitale veiligheid hebben er bij Kamerleden op aangedrongen om snel minder afhankelijk te worden van grote Amerikaanse bedrijven. De overheid is nu enorm kwetsbaar door de afhankelijkheid van grote bedrijven als Microsoft en Google, zeiden de deskundigen tijdens een gesprek over digitale soevereiniteit in de Tweede Kamer.
4 uur geleden