Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exitpoll: rechtse oppositiepartij Polen wint lokale verkiezingen

Exitpoll: rechtse oppositiepartij Polen wint lokale verkiezingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De nationalistische oppositiepartij Wet en Rechtvaardigheid (PiS) wint waarschijnlijk de lokale verkiezingen in Polen van zondag, blijkt uit een exitpoll van onderzoeksbureau Ipsos. Het resultaat zou betekenen dat premier Donald Tusk zijn greep op de macht niet verstevigt.

Hoewel PiS dus vermoedelijk vóór de Burgercoalitie (KO) van Tusk eindigt, is de partij nog altijd kleiner dan de drie partijen in de coalitieregering tezamen. Volgens de exitpoll krijgt PiS 33,7 procent, tegen KO 31,9 procent. De andere groeperingen in de regering, de centrumrechtse Derde Weg en Links, krijgen volgens Ipsos respectievelijk 13,5 en 6,8 procent van de stemmen.

Polen stemde zondag voor zestien regionale parlementen, waarvan de samenstelling grofweg de steun voor de belangrijkste partijen weerspiegelt. Ook werd gestemd voor duizenden lokale raadsleden en burgemeesters.

Bij de parlementsverkiezingen in oktober verloren de nationalistische conservatieven van PiS, die geregeld botsten met de Europese Unie, na bijna tien jaar regeren de meerderheid. Sindsdien regeert een coalitie van pro-Europese centrumlinkse partijen onder leiding van Tusk.

Meer uit Buitenland

VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

54 minuten geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

1 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

3 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

4 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

4 uur geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

8 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

9 uur geleden