Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exitpoll: rechtse oppositiepartij Polen wint lokale verkiezingen

Exitpoll: rechtse oppositiepartij Polen wint lokale verkiezingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De nationalistische oppositiepartij Wet en Rechtvaardigheid (PiS) wint waarschijnlijk de lokale verkiezingen in Polen van zondag, blijkt uit een exitpoll van onderzoeksbureau Ipsos. Het resultaat zou betekenen dat premier Donald Tusk zijn greep op de macht niet verstevigt.

Hoewel PiS dus vermoedelijk vóór de Burgercoalitie (KO) van Tusk eindigt, is de partij nog altijd kleiner dan de drie partijen in de coalitieregering tezamen. Volgens de exitpoll krijgt PiS 33,7 procent, tegen KO 31,9 procent. De andere groeperingen in de regering, de centrumrechtse Derde Weg en Links, krijgen volgens Ipsos respectievelijk 13,5 en 6,8 procent van de stemmen.

Polen stemde zondag voor zestien regionale parlementen, waarvan de samenstelling grofweg de steun voor de belangrijkste partijen weerspiegelt. Ook werd gestemd voor duizenden lokale raadsleden en burgemeesters.

Bij de parlementsverkiezingen in oktober verloren de nationalistische conservatieven van PiS, die geregeld botsten met de Europese Unie, na bijna tien jaar regeren de meerderheid. Sindsdien regeert een coalitie van pro-Europese centrumlinkse partijen onder leiding van Tusk.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

4 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

9 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

9 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

12 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

12 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

14 uur geleden