Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exitpoll: partij De Mos grootste in Den Haag met 17 zetels

Exitpoll: partij De Mos grootste in Den Haag met 17 zetels

DEN HAAG (ANP) - De partij Hart voor Den Haag van Richard de Mos is met 17 zetels opnieuw de grootste geworden in Den Haag bij de gemeenteraadsverkiezingen. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. Dat zijn 8 zetels meer dan in 2022.

Hart voor Den Haag wordt voor de derde keer op rij de grootste partij in Den Haag. Na de verkiezingen van 2018 kwam de partij in het college, maar die coalitie viel toen De Mos en partijgenoot Rachid Guernaoui werden verdacht van corruptie als wethouders. Ze zijn daar volledig van vrijgesproken.

D66 blijft volgens de exitpoll op 8 zetels staan. GroenLinks-PvdA kreeg in de eerste peiling ook 8 zetels, maar zakte bij een tweede stand naar 7 zetels. VVD lijkt te zakken van 7 naar 3 zetels. Ook Partij voor de Dieren en CDA verliezen vermoedelijk terrein. De Haagse Stadspartij en PVV dreigen uit de raad te verdwijnen. ChristenUnie-SGP stond in de eerste exitpoll op 0 zetels maar kreeg bij de tweede peiling toch een zetel. Volt lijkt voor het eerst in de Haagse raad te komen.

Meer uit Politiek

Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

1 dag geleden
Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

2 dagen geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

2 dagen geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

2 dagen geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

3 dagen geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

3 dagen geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

3 dagen geleden