Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exitpoll: Leefbaar Rotterdam blijft grootste in Rotterdam

Exitpoll: Leefbaar Rotterdam blijft grootste in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blijft Leefbaar Rotterdam de grootste partij, blijkt uit een exitpoll door Ipsos in opdracht van de NOS. De partij haalt volgens de peiling 21,2 procent van de stemmen. Bij de vorige verkiezingen was dat 20,5 procent.

GroenLinks blijft vrijwel gelijk met een winst van 0,1 procent en D66 verliest 0,3 procent. De partijen zijn respectievelijk de tweede en derde partij volgens de exitpoll.

De VVD verliest en gaat van 10,7 procent naar 9 procent. Het grootste verlies is voor de SP, die in Rotterdam is opgesplitst. Door het interne conflict gaat de SP van 4,9 procent naar 3 procent.

Volt

Nieuwkomer Volt haalt volgens de exitpoll 5,7 procent. Ook BIJ1 doet voor het eerst mee en krijgt 4,4 procent. Forum voor Democratie, die ook niet eerder in Rotterdam meedeed, krijgt 2 procent. De ChristenUnie haalt 2,9 procent van de stemmen.

De opkomst is lager dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Nu is 39,7 procent van de kiesgerechtigden gaan stemmen, aldus de exitpoll. Bij de vorige verkiezingen was dat 46,7 procent. Burgemeester Ahmed Aboutaleb noemt het bij de NOS een "teleurstellend lage opkomst".

De PVV komt niet terug in de Rotterdamse gemeenteraad, omdat de partij niet op het stemformulier stond. De PVV had één zetel in de raad.

Meer uit Politiek

De Jonge en familie moesten een nacht huis uit om dreiging

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Hugo de Jonge en meerdere familieleden van hem zijn ernstig bedreigd tijdens de coronapandemie. Hij zei dat hij en zijn gezin een nacht hun huis moesten verlaten, "omdat mijn huis werd bestormd", zei hij tegen de coronacommissie.

10 uur geleden
Rutte voor coronacommissie in laatste verhoorweek

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona gaat maandag zijn laatste week met openbare verhoren in. Voormalig minister-president Mark Rutte verschijnt maandag voor de commissie, aldus commissievoorzitter Daan de Kort. Voor Rutte is het de tweede keer dat hij onder ede wordt gehoord. Ook oud-zorgminister Ernst Kuipers en arts en epidemioloog Anja Schreijer worden gehoord.

10 uur geleden
Ook De Jonge denkt dat communicatie over dilemma's beter kon

DEN HAAG (ANP) - Ook toenmalig zorgminister Hugo de Jonge denkt dat de communicatie tijdens de coronapandemie over de dilemma's waarin het kabinet moest kiezen beter kon. Eerder donderdag zei toenmalig SCP-directeur Kim Putters dat ook. "Dat hadden we intensiever en meer moeten doen", zei De Jonge tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

11 uur geleden
De Jonge: coronadebatten gingen ten koste van uitvoerend werk

DEN HAAG (ANP) - Debatten in de Tweede en Eerste Kamer over de coronamaatregelen gingen ten koste van het uitvoerende werk dat het ministerie van Volksgezondheid moest doen, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Daarover stuurde hij boze appjes naar collegaminister en partijgenoot Ferd Grapperhaus, werd duidelijk tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.

12 uur geleden
Politiek en OMT zaten soms deels op elkaars stoel, zag De Jonge

N i e u w bericht, meer informatie over rolverdeling na 3e alinea

13 uur geleden
De Jonge: meer centrale aansturing nodig bij gezondheidscrisis

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een volgende gezondheidscrisis moeten er meer mogelijkheden zijn voor centrale aansturing, vindt voormalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat vooral het spreiden van patiënten en het opschalen van het aantal bedden op de intensive care centraal geregeld moeten kunnen worden.

14 uur geleden
Ook Putters erg kritisch op bezuinigingen pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Ook Kim Putters is erg kritisch op de bezuinigingen op pandemische paraatheid, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Meerdere mensen die werden verhoord, zowel experts als politici, gingen de oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau voor in zijn kritiek.

15 uur geleden