Exitpoll: Leefbaar Rotterdam blijft grootste in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blijft Leefbaar Rotterdam de grootste partij, blijkt uit een exitpoll door Ipsos in opdracht van de NOS. De partij haalt volgens de peiling 21,2 procent van de stemmen. Bij de vorige verkiezingen was dat 20,5 procent.
GroenLinks blijft vrijwel gelijk met een winst van 0,1 procent en D66 verliest 0,3 procent. De partijen zijn respectievelijk de tweede en derde partij volgens de exitpoll.
De VVD verliest en gaat van 10,7 procent naar 9 procent. Het grootste verlies is voor de SP, die in Rotterdam is opgesplitst. Door het interne conflict gaat de SP van 4,9 procent naar 3 procent.
Volt
Nieuwkomer Volt haalt volgens de exitpoll 5,7 procent. Ook BIJ1 doet voor het eerst mee en krijgt 4,4 procent. Forum voor Democratie, die ook niet eerder in Rotterdam meedeed, krijgt 2 procent. De ChristenUnie haalt 2,9 procent van de stemmen.
De opkomst is lager dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Nu is 39,7 procent van de kiesgerechtigden gaan stemmen, aldus de exitpoll. Bij de vorige verkiezingen was dat 46,7 procent. Burgemeester Ahmed Aboutaleb noemt het bij de NOS een "teleurstellend lage opkomst".
De PVV komt niet terug in de Rotterdamse gemeenteraad, omdat de partij niet op het stemformulier stond. De PVV had één zetel in de raad.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) is "hoopvol" over de begrotingsonderhandelingen. Dat zei hij na een gesprek met Gidi Markuszower (Groep Markuszower). "We hebben veel gesprekken gevoerd en we voelen breed draagvlak voor de plannen die we aan het maken zijn", aldus de bewindsman.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft geen toezeggingen gekregen van Microsoft over het niet meer lekken van namen van ambtenaren, schrijft staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman sprak zelf zijn zorgen uit in een gesprek met de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft de ambassadeur van Israël ontboden, omdat het land de diplomatieke status van de Nederlandse medewerkers van de diplomatieke missie in Ramallah heeft ingetrokken. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij herhaalde de stap "onnodig" te vinden.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD steunt het voorstel van PRO om abortus uit het strafrecht te halen niet direct. De coalitiepartij wacht eerst de reactie van de Raad van State af. "Vrouwen nemen weloverwogen een besluit om gebruik te maken van abortuszorg. Wat de VVD betreft, dient ook de politiek zorgvuldig met dit onderwerp om te gaan", zei Kamerlid Hilde Wendel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) baalt van het Israëlische besluit om de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in te trekken. "Ik betreur dit onnodige besluit ten zeerste", zegt hij in een reactie. Hij overlegt over de situatie. "Waarbij nu eerst onze diplomaten uiteraard een belangrijke prioriteit zijn."
1 dag geleden