Exitpoll: centrum-rechtse partij wint verkiezingen Bulgarije
SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De centrum-rechtse partij GERB van oud-premier Boiko Borisov heeft de Bulgaarse algemene verkiezingen gewonnen. Volgens een exitpoll van Gallup krijgt GERB ongeveer 25 procent van de stemmen, gevolgd door de centristische partij van Kiril Petkov met zo'n 19 procent.
De 63-jarige Borisov was al drie keer eerder premier. Hij voerde een campagne met een boodschap van 'terugkeer naar stabiliteit'. Borisov zal echter moeite hebben om coalitiepartners te vinden, verwachten waarnemers.
De Bulgaarse verkiezingen van zondag, de vierde in de afgelopen anderhalf jaar, stonden in het teken van economische problemen. De armste lidstaat van de Europese Unie kampt met een jaarlijkse inflatie van bijna 20 procent.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie is in Parijs opnieuw slaags geraakt met scholieren die protesteren voor hervormingen in het onderwijs. De politie greep in bij de Place de la Bastille, waar duizenden jongeren naartoe waren gekomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.
2 uur geleden