Exitpoll: centrum-rechtse partij wint verkiezingen Bulgarije
SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De centrum-rechtse partij GERB van oud-premier Boiko Borisov heeft de Bulgaarse algemene verkiezingen gewonnen. Volgens een exitpoll van Gallup krijgt GERB ongeveer 25 procent van de stemmen, gevolgd door de centristische partij van Kiril Petkov met zo'n 19 procent.
De 63-jarige Borisov was al drie keer eerder premier. Hij voerde een campagne met een boodschap van 'terugkeer naar stabiliteit'. Borisov zal echter moeite hebben om coalitiepartners te vinden, verwachten waarnemers.
De Bulgaarse verkiezingen van zondag, de vierde in de afgelopen anderhalf jaar, stonden in het teken van economische problemen. De armste lidstaat van de Europese Unie kampt met een jaarlijkse inflatie van bijna 20 procent.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.
4 uur geledenVALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.
5 uur geleden