Exitpoll: BBB stoot VVD van de troon in Noord-Brabant
DEN HAAG (ANP) - BBB wordt ook in Noord-Brabant de grootste partij bij de provinciale verkiezingen. Een exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS voorspelt dat de partij van Caroline van der Plas bijna een vijfde van de stemmen heeft gekregen. De VVD, vier jaar geleden nog de grootste partij in deze provincie, is nu de tweede met 14,4 procent van de stemmen. Het CDA halveert ook hier ruimschoots, van 13,3 naar 5,8 procent.
De SP zakt volgens de exitpoll van 9,2 naar 7,8 procent en zou daarmee niet langer de grootste linkse partij in Noord-Brabant zijn. GroenLinks levert weliswaar ook iets in maar zou even groot worden als de SP. De PvdA stijgt van 6,4 naar 8,2 procent. D66 levert ook wat in, van 8,8 naar 7,1 procent.
Forum voor Democratie, in 2019 nog de op een na grootste partij met 14,4 procent van de stemmen, zou nu blijven steken op 2,7 procent. Ook de PVV verliest, van 7,6 naar 5,9 procent. Nieuwkomer op de rechterflank JA21 komt binnen met 4,2 procent van de stemmen.
Meer uit Politiek
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Henk Vermeer en premier Rob Jetten (D66) hebben vrijdag gesproken over de motie van wantrouwen tegen het kabinet, die de BBB steunde. Jetten vond dat "raar", omdat hij ook met de BBB verder wilde praten over steun voor de begroting. In de Tweede Kamer heeft de BBB maar drie zetels, maar in de Eerste Kamer kan de partij met haar elf zetels rechts aan een meerderheid helpen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft forse kritiek op het handelen van beveiligers in de verscherpte toezichtlocaties (vtl) voor kansarme en overlastgevende asielzoekers in Ter Apel en Budel. Minister Bart van den Brink (Asiel) past het beleid aan. Wel oordeelt de inspectie dat deze speciale locaties "een waardevolle toevoeging aan de opvangcentra" zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel roept demonstranten die dit weekend gaan protesteren op het "rustig" te houden. Zaterdag vindt een extreemrechtse demonstratie plaats op het Malieveld in Den Haag, met verderop in de stad een tegendemonstratie. Ook Extinction Rebellion gaat demonstreren. De actiegroep is van plan de snelweg bij Utrecht te blokkeren.
1 dag geleden