Exit titelverdediger Oranje na strafworpen op WK waterpolo
DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn er niet in geslaagd de halve finales van het WK in Qatar te bereiken. De titelverdediger en Europees kampioen verloor in Doha na strafworpen van Hongarije. De stand na de reguliere speeltijd was 8-8. De periodestanden waren 1-1 3-1 1-2 3-4.
Oranje had het gedurende de eerste twee periodes erg lastig met Hongarije, maar kwam in de slotfase knap terug. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis kwam acht seconden voor tijd langszij (8-8). In de strafworpenserie was Lieke Rogge de enige die miste.
Oranje kende een moeizaam toernooi in Qatar. De ploeg verloor in de groepsfase van olympisch kampioen Verenigde Staten, waardoor er een kruiswedstrijd nodig was om zich voor de kwartfinales te kwalificeren. De pouleduels met het kleine Kazachstan en Brazilië werden wel eenvoudig gewonnen. De eerste wedstrijd in de knock-outfase tegen het veel lager ingeschatte China eindigde zaterdag in een nipte 16-14-zege.
Onderschatting
Doudesis sprak na afloop van de wedstrijd tegen China nog van onderschatting, maar dit zou volgens de Griek in de kwartfinales tegen het sterke Hongarije niet het geval zijn. Het land is meestal nog actief in de laatste fase van de grote toernooien en schakelde Nederland onder meer drie jaar geleden op de Olympische Spelen uit. Vorige maand boekte Oranje op weg naar de Europese titel in de groepsfase een kleine 14-11-zege op het land.
Ondanks de waarschuwingen kende Nederland een trage start tegen Hongarije. Keepster Laura Aarts zorgde er met een aantal knappe reddingen voor dat de wedstrijd nog in evenwicht was na de eerste periode (1-1). Hongarije liep in de tweede periode uit, maar Oranje herpakte zich in het derde kwart. Hongarije leek de wedstrijd alsnog in de reguliere speeltijd te beslissen bij een 8-6-tussenstand, maar Bente Rogge en Maartje Keuning zorgden op de valreep nog voor strafworpen. Op dat onderdeel ging het alsnog mis.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
22 uur geleden