Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Executies door regering Trump mogen toch doorgaan

Executies door regering Trump mogen toch doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag toch vier doodstraffen laten uitvoeren die eerder door een rechtbank in Washington op het laatste moment waren tegengehouden. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette dinsdag een streep door die beslissing en maakte daarmee de weg vrij voor de uitvoering.

Het gaat om de executie van vier moordenaars die door een nationale (federale) rechtbank tot de dood waren veroordeeld. Het gaat om de eerste executies op federaal niveau sinds 2003.

De eerste executie stond voor maandag gepland, twee anderen later deze week en één volgende maand. De lagere rechtbank oordeelde dat meer tijd nodig is om klachten tegen de dodelijke injecties te behandelen en stelde de executies tot nader order uit. Het Hooggerechtshof was het daar niet mee eens.

Hervatting doodstraf

Na een onderbreking van zeventien jaar willen president Trump en het ministerie van Justitie met de hervatting van de doodstraf hun strenge justitiebeleid kracht bijzetten. Federale executies zijn zeldzaam. De enige drie sinds 1963 waren in de jaren 2001 tot 2003, onder wie de terechtstelling van de dader van de bomaanslag van 1995 in Oklahoma City, Timothy McVeigh.

Een deel van de Amerikaanse staten ging de afgelopen jaren gewoon door met executies van personen die in eigen rechtbanken ter dood waren veroordeeld, zoals Texas. In ruim twintig staten is de doodstraf afgeschaft.

Meer uit Buitenland

Cel voor Koreaanse oud-president om schenden financieringswet

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in eerste aanleg veroordeeld tot twee jaar cel voor het schenden van wetgeving rond de financiering van politieke partijen. Ook is er beslag gelegd op onder diezelfde wet onrechtmatig verkregen geld.

11 minuten geleden
Doden en gewonden bij droneaanval in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij Oekraïense droneaanvallen op de regio rond Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen en vijf gewond geraakt. Dat heeft het plaatselijke bewind maandag bekendgemaakt.

17 minuten geleden
Nog steeds geen akkoord over 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben nog steeds geen overeenstemming over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. De ambassadeurs van de lidstaten hebben daar de afgelopen week, inclusief zondag, zonder resultaat over vergaderd. Maandag wordt er tijdens de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel verder over gesproken, maar er wordt geen overeenkomst verwacht.

1 uur geleden
Kallas: situatie Westoever maakt tweestatenoplossing moeilijker

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarschuwt dat de situatie op de Westelijke Jordaanoever het "steeds onmogelijker" maakt om tot een tweestatenoplossing te komen. Dat zei ze maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken, waar over een mogelijk verbod op handel uit de bezette Israëlische nederzettingen wordt gesproken.

1 uur geleden
Jurassic Park-acteur Sam Neill (78) onverwacht overleden

SYDNEY (ANP) - De Nieuw-Zeelandse acteur Sam Neill is onverwacht overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in de Australische plaats Sydney, omringd door familie, zo maakten zijn nabestaanden bekend.

1 uur geleden
Iran: Amerikaanse bases in Golf getroffen na aanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse militaire doelen in Jordanië, Bahrein en Koeweit te hebben aangevallen. Dat melden Iraanse staatsmedia. Eerder vielen de Verenigde Staten tientallen doelwitten in Iran aan.

3 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in de nacht van zondag op maandag opnieuw aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft het Amerikaanse militaire commando voor het Midden-Oosten (CENTCOM) bekendgemaakt op X.

4 uur geleden