Executie Sovjetsoldaten Kamp Amersfoort blijkt op andere plek
LEUSDEN (ANP) - De executie van 77 soldaten uit de Sovjet-Unie in Kamp Amersfoort op 9 april 1942 blijkt op een andere plek te hebben plaatsgevonden dan tot nu toe werd gedacht. Dat stelt het Nationaal Monument Kamp Amersfoort na onderzoek. De executieplek van de krijgsgevangenen en het bijbehorende graf blijken honderden meters verderop te liggen, op een terrein dat nu hoort bij een golfbaan.
De massa-executie zou hebben plaatsgevonden op de plek waar nu de negende hole is van Golfclub De Hoge Kleij in Leusden. Dat werd duidelijk na een recente ontdekking van een naoorlogs overzicht van graven van het Nederlandse leger en een analyse van verklaringen van leden van het executiepeloton.
Betrokken partijen overleggen nu over markering van de nieuw ontdekte executieplek en over het huidige monument voor de Sovjetsoldaten. Naast deze krijgsgevangen werden op die plek ook een aantal Joodse gevangenen begraven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
10 uur geleden