Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuus regering aan overlevenden Holocaust 'fantastisch'

Excuus regering aan overlevenden Holocaust 'fantastisch'

AMSTERDAM (ANP) - "Fantastisch, werkelijk fantastisch gewoon." Zo omschrijft voorzitter Jacques Grishaver van het Nederlands Auschwitz Comité de excuses door premier Mark Rutte voor de Nederlandse houding ten aanzien van de Jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog. "We hebben er 75 jaar op moeten wachten. De premier heeft geschiedenis geschreven, hij is onze held", zo zegt Grishaver na afloop van de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat naziconcentratiekamp Auschwitz werd bevrijd, op 27 januari 1945.

Het Centraal Joods Overleg, belangenbehartiger van de Joodse gemeenschap in Nederland, zegt met instemming kennis te hebben genomen van de excuses die premier Rutte zondag heeft gemaakt. "De excuses zijn laat, veel nabestaanden zijn overleden, maar helpen, na 75 jaar, het geschonden vertrouwen te herstellen", laat de organisatie in een reactie op Twitter weten.

Dat de excuses 'laat' zijn, is voor Grishaver geen probleem. "Het is laat, ja, maar wees blij dat ze er nu zijn. Aan de afgelopen jaren kan je niets meer veranderen, maar die negatieve benadering, dat moeten we niet doen." Hij noemt het "een opluchting voor met name de kleine groep overlevenden. Voor hen is het een genoegdoening." Voor hem was het een complete verrassing. "Toen Rutte weer ging zitten, heb ik hem omhelsd en hem gezegd dat het werkelijk waar fantastisch was dat hij dat gezegd had."

De joodse stichting CIDI, het Centrum Informatie en Documentatie Israël, spreekt van een "historische stap".

Meer uit Binnenland

Gemeente Amsterdam komt met extra opvangplekken voor daklozen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam gaat een proef doen met extra nachtopvang voor dak- en thuisloze mensen. In totaal gaat het om 132 extra opvangplekken die een aanvulling moeten zijn op de zogeheten winteropvang van 250 plekken.

4 minuten geleden
Ook dinsdag drukkere dag voor Wegenwacht door hitteproblemen

DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht heeft het ook dinsdag drukker dan normaal door pechgevallen die te maken hebben met de hitte. De pechdienst van de ANWB ziet vooral gestrande automobilisten waarbij de auto start- of accuproblemen heeft.

15 minuten geleden
Telegraaf hoeft column over ex-advocaat Taghi niet te rectificeren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf hoeft een column die misdaadjournalist John van den Heuvel vorige maand schreef niet te rectificeren, oordeelde de rechtbank Amsterdam dinsdag. Advocaat Vito Shukrula had dat geëist in een kort geding omdat Van den Heuvel volgens hem "feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie" had gepubliceerd over hem. De rechtbank wees alle eisen van Shukrula af.

50 minuten geleden
Weer- en klimaatexperts EU: extreme hitte in groot deel Europa

BONN (ANP) - Terwijl Nederland zijn warmste 1 juli sinds het begin van de metingen beleeft, is het ook in veel andere Europese landen uitzonderlijk warm voor de tijd van het jaar. Uitschieters qua temperatuur worden gemeten in een groot gebied, van het Verenigd Koninkrijk tot aan Portugal en van de Balkan en Italië tot het westen van Duitsland, laten de Europese weer- en klimaatdiensten zien. Op veel plaatsen in Europa is het "ongebruikelijk" of zelfs "extreem" heet.

1 uur geleden
Rechter verwerpt bezwaren KINK tegen toekennen FM-frequenties

ROTTERDAM (ANP) - Radiozender KINK heeft een procedure over de toekenning van de FM-frequenties verloren. De rechter in Rotterdam heeft alle bezwaren van de zender dinsdag verworpen.

1 uur geleden
Noord-Holland test drones voor afhandeling verkeersincidenten

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland zet vanaf volgende week drones in bij incidenten op de weg of het water. Het gaat om een proef waarbij onder meer wordt gekeken naar de voordelen, de kosten en de waarde van de drone-inzet voor navigatiediensten als Google Maps en TomTom.

1 uur geleden
Taakstraf Mohamed Ihattaren om mishandeling en poging bedreiging

UTRECHT (ANP) - Voetballer Mohamed Ihattaren (23) heeft een taakstraf van zestig uur gekregen voor de mishandeling van zijn toenmalige vriendin en voor een poging tot bedreiging. Het Openbaar Ministerie heeft de straf, die is opgelegd tijdens een hoorzitting op 19 mei, dinsdag naar buiten gebracht.

1 uur geleden