Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuus kabinet aan onterecht veroordeelden Puttense moordzaak

Excuus kabinet aan onterecht veroordeelden Puttense moordzaak

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) heeft donderdag namens het kabinet excuses aangeboden aan de twee mannen die jaren onterecht vastzaten voor de Puttense moordzaak.

Wilco Viets en Herman Dubois zaten zeven jaar in de gevangenis voor de moord op Christel Ambrosius. In 2002 werden ze alsnog vrijgesproken. De vermoorde misdaadverslaggever Peter R. de Vries zette zich jarenlang in voor de vrijlating van Viets en Dubois. Royce de Vries, de zoon van de vermoorde journalist, zat donderdag op de publieke tribune in de Tweede Kamer.

Grapperhaus zei dat Dubois en Viets "misschien wel financiële genoegdoening hebben gekregen, maar publieke excuses zijn nooit gemaakt".

Spijt

"Ik ben er even stil over, ik wil er ook echt bij stilstaan. We hebben die mannen en hun gezinnen in de kou laten staan. We hadden eerder excuses moeten maken, ik hecht er grote waarde aan dat vandaag te doen. Ik las voordat ik minister was een akelig stuk, jaren geleden, over hoe ze nog steeds door sommige mensen met de nek worden aangekeken", zei Grapperhaus."Iedereen, niet alleen ik, wij allemaal moeten hen een kans geven. Ik zeg tegen Herman en Wilco: het spijt me."

De advocaat van Herman du Bois, Geert-Jan Knoops, noemt de publieke excuses "buitengewoon bijzonder". Knoops: "Grapperhaus is de eerste minister die publiekelijk excuses aanbiedt aan Herman en Wilco. Dat had twintig jaar geleden al gemoeten. We zijn ooit met Herman en Wilco bij toenmalig minister van justitie Hirsch Ballin geweest. Toen hebben beiden ook aangegeven dat ze nooit publiekelijk excuses hebben gekregen. Ze wensten publiekelijk excuses voor de hele bevolking, ter afsluiting van dit drama. Het is voor de maatschappelijke re-integratie cruciaal, want Herman heeft nooit meer een volwaardige baan gekregen. Al solliciteerde hij honderd keer, hij bleef de man van de Puttense moordzaak. We zijn Grapperhaus daarom bijzonder erkentelijk."

Royce de Vries reageerde op Twitter. De zoon van Peter R. de Vries spreekt van eerherstel "na een strijd van 25 jaar". "Het was fijn hierbij aanwezig te zijn, alhoewel eigenlijk iemand anders erbij had moeten zijn…"

Meer uit Binnenland

Weer lid sadistische onlinegroep aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - De politie heeft op 14 oktober een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden die lid zou zijn van een gewelddadige onlinegroepering. Hij zou jongeren hebben gechanteerd met naaktbeelden om ze te dwingen zijn onlinegebruikersnaam met een mes in hun benen en borsten te kerven. Dat heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.

35 minuten geleden
Vanaf 15.00 uur minder treinen in Zeeland vanwege storm

UTRECHT (ANP) - De NS laat donderdagmiddag uit voorzorg vanaf 15.00 uur minder treinen rijden vanuit Zeeland naar Rotterdam en Amsterdam, en terug. Dat heeft te maken met de verwachte storm met windstoten tot 115 kilometer per uur. Die komt donderdagmiddag het eerst aan in het zuidwesten van Nederland.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel loopt op naar bijna 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben in de nacht van woensdag op donderdag 2099 asielzoekers overnacht, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Daarmee stijgt het aantal voor de derde dag op rij en ligt het aantal voor de twaalfde dag op rij boven de 2000. Begin deze maand verbleven nog minder dan 1900 mensen in Ter Apel.

2 uur geleden
Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol om harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol vallen vanaf donderdag 18.00 uur tientallen vluchten uit vanwege de verwachte harde wind. Ook moeten reizigers rekening houden met vertragingen. Vanaf donderdagmiddag geldt in de westelijke kustprovincies code oranje, omdat er kans is op zeer zware windstoten.

2 uur geleden
ProRail: treinreiziger moet weerbericht en reisplanner raadplegen

UTRECHT (ANP) - Storm Benjamin kan zorgen voor hinder op het spoor, vooral in het westen en midden van het land. De vervoerders en ProRail raden reizigers aan om zowel het weerbericht als de reisplanner goed in de gaten te houden en donderdag eerder naar huis te gaan, als dat nodig is.

2 uur geleden
Schoof wil dat EU-klimaatdoelen 'haalbaar' blijven

BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof verwacht dat de Europese klimaatdoelen overeind blijven, maar vindt dat wel gekeken moet worden naar het "uitvoeringsprogramma dat eronder ligt", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel. "Hoe kunnen we dat makkelijker uitvoerbaar maken, zodat het voor burgers en bedrijven ook gewoon haalbaar is?"

3 uur geleden
Schoof: belangrijk dat VS sancties tegen Rusland neemt

BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het "erg belangrijk" dat de VS sanctiemaatregelen nemen tegen twee Russische oliemaatschappijen Rosneft en Lukoil. Dat zei Schoof bij aankomst in Brussel, waar de EU-leiders donderdag voor een top aanwezig zijn. Eveneens belangrijk is het negentiende EU-sanctiepakket dat de lidstaten hebben vastgesteld.

3 uur geleden