Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Wolff aan Hamilton voor 'onbestuurbare' Mercedes

Excuses Wolff aan Hamilton voor 'onbestuurbare' Mercedes

IMOLA (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team van Mercedes heeft zijn excuses gemaakt aan Lewis Hamilton voor de belabberde auto waarin hij dit seizoen rijdt. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Emilia-Romagna buiten de punten op de dertiende plaats. De Brit werd op een ronde achterstand gezet door winnaar Max Verstappen. "Het spijt me voor waar jij vandaag in moest rijden. Deze auto was onbestuurbaar en een kampioen onwaardig. Het was een verschrikkelijke race", liet Wolff vrijwel direct na de race weten via de boordradio aan Hamilton.

Hamilton zelf wist niet goed wat hij ervan moest zeggen. "Dit was heel moeilijk. Ik was gewoon niet snel genoeg en ik weet niet waarom. Maar dit was geen dieptepunt; ik heb slechtere momenten in mijn carrière gekend. We geven ook niet op", zei de 37-jarige coureur, die zaterdag na de sprintrace, waarin hij als 14e eindigde, al liet weten dat hij de hoop op een achtste wereldtitel in de Formule 1 heeft opgegeven. "Ik doe niet meer mee voor de wereldtitel. Ik strijd om de auto beter te leren begrijpen in de hoop dat we verbeteringen kunnen doorvoeren, zodat we gedurende het seizoen vooruitgang boeken."

Hamilton gaf al vaker aan dat zijn team Mercedes er niet in geslaagd is een snelle auto te bouwen voor dit seizoen in de Formule 1. Op een of andere manier heeft de Duitse renstal, die de afgelopen acht seizoenen domineerde, de nieuwe regels voor aerodynamica verkeerd ingevuld. "We hebben het niet goed voor elkaar, maar het team werkt wel keihard om de fouten te corrigeren."

Meer uit Sport

Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

8 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

8 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

14 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

14 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

14 uur geleden
Motorcoureur Álex Márquez wint sprintrace in GP Valencia

VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.

15 uur geleden