Excuses voorzitter Franse voetbalbond na uitspraken over Zidane
PARIJS (ANP) - Voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond heeft zijn excuses gemaakt aan Zinedine Zidane naar aanleiding van zijn uitspraken over het Franse voetbalicoon. De voorzitter verklaarde dat de opmerkingen "absoluut niet mijn gedachten weerspiegelen of hoe ik hem zag als speler en zie als coach".
"Ik geef toe dat ik onhandige opmerkingen heb gemaakt waardoor er een misverstand is ontstaan", aldus Le Graët in L'Equipe. "Zidane weet hoeveel waardering ik voor hem heb, zoals alle Fransen."
La Graët deed zijn controversiële uitspraken zondag naar aanleiding van de recente contractverlenging van bondscoach Didier Deschamps. Nadat de bondsvoorzitter de vraag had gekregen of Zidane zijn interesse nog kenbaar had gemaakt, zei hij onder meer dat hij niet eens de telefoon zou opnemen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier?'"
De uitspraken leidden tot commotie in Frankrijk. Zo reageerde onder anderen de Franse sterspeler Kylian Mbappé op sociale media. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Mbappé, uitblinker op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
15 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
19 uur geleden