Excuses voorzitter Franse voetbalbond na uitspraken over Zidane
PARIJS (ANP) - Voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond heeft zijn excuses gemaakt aan Zinedine Zidane naar aanleiding van zijn uitspraken over het Franse voetbalicoon. De voorzitter verklaarde dat de opmerkingen "absoluut niet mijn gedachten weerspiegelen of hoe ik hem zag als speler en zie als coach".
"Ik geef toe dat ik onhandige opmerkingen heb gemaakt waardoor er een misverstand is ontstaan", aldus Le Graët in L'Equipe. "Zidane weet hoeveel waardering ik voor hem heb, zoals alle Fransen."
La Graët deed zijn controversiële uitspraken zondag naar aanleiding van de recente contractverlenging van bondscoach Didier Deschamps. Nadat de bondsvoorzitter de vraag had gekregen of Zidane zijn interesse nog kenbaar had gemaakt, zei hij onder meer dat hij niet eens de telefoon zou opnemen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier?'"
De uitspraken leidden tot commotie in Frankrijk. Zo reageerde onder anderen de Franse sterspeler Kylian Mbappé op sociale media. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Mbappé, uitblinker op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
6 uur geleden