Excuses voorzitter Franse voetbalbond na uitspraken over Zidane
PARIJS (ANP) - Voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond heeft zijn excuses gemaakt aan Zinedine Zidane naar aanleiding van zijn uitspraken over het Franse voetbalicoon. De voorzitter verklaarde dat de opmerkingen "absoluut niet mijn gedachten weerspiegelen of hoe ik hem zag als speler en zie als coach".
"Ik geef toe dat ik onhandige opmerkingen heb gemaakt waardoor er een misverstand is ontstaan", aldus Le Graët in L'Equipe. "Zidane weet hoeveel waardering ik voor hem heb, zoals alle Fransen."
La Graët deed zijn controversiële uitspraken zondag naar aanleiding van de recente contractverlenging van bondscoach Didier Deschamps. Nadat de bondsvoorzitter de vraag had gekregen of Zidane zijn interesse nog kenbaar had gemaakt, zei hij onder meer dat hij niet eens de telefoon zou opnemen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier?'"
De uitspraken leidden tot commotie in Frankrijk. Zo reageerde onder anderen de Franse sterspeler Kylian Mbappé op sociale media. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Mbappé, uitblinker op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
1 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
14 uur geleden