Excuses voorzitter Franse voetbalbond na uitspraken over Zidane
PARIJS (ANP) - Voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond heeft zijn excuses gemaakt aan Zinedine Zidane naar aanleiding van zijn uitspraken over het Franse voetbalicoon. De voorzitter verklaarde dat de opmerkingen "absoluut niet mijn gedachten weerspiegelen of hoe ik hem zag als speler en zie als coach".
"Ik geef toe dat ik onhandige opmerkingen heb gemaakt waardoor er een misverstand is ontstaan", aldus Le Graët in L'Equipe. "Zidane weet hoeveel waardering ik voor hem heb, zoals alle Fransen."
La Graët deed zijn controversiële uitspraken zondag naar aanleiding van de recente contractverlenging van bondscoach Didier Deschamps. Nadat de bondsvoorzitter de vraag had gekregen of Zidane zijn interesse nog kenbaar had gemaakt, zei hij onder meer dat hij niet eens de telefoon zou opnemen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier?'"
De uitspraken leidden tot commotie in Frankrijk. Zo reageerde onder anderen de Franse sterspeler Kylian Mbappé op sociale media. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Mbappé, uitblinker op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
1 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
13 uur geleden