Excuses Vestager over verwarring rond procedure om vouchers
BRUSSEL (ANP) - Er wordt vooralsnog geen inbreukprocedure tegen Nederland en andere lidstaten gestart vanwege vouchers die passagiers krijgen ter compensatie van een geannuleerde vlucht in verband met het coronavirus. Vicevoorzitter Margrethe Vestager zegt in een Tweet dat ze zich eerder woensdag heeft vergist met haar mededeling daarover. "Het was mijn misvatting over de status van de brief die we vandaag sturen. Het spijt me dat ik verwarring heb veroorzaakt", schrijft de Deense.
Volgens transportcommissaris Adina Valean krijgen alle 27 EU-landen een brief waarin ze eraan worden herinnerd de huidige wetgeving over passagiersrechten na te leven. In het Europees passagiersrecht staat dat een gedupeerde moet kunnen kiezen tussen geld terug of een omboeking bij een geschrapte vlucht. Die laatste optie is door het stilvallen van het vliegverkeer in maart nagenoeg onmogelijk geworden. Onder meer Nederland staat tijdelijk de uitgifte van vouchers toe als alternatief.
Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) had vorige maand samen met elf Europese collega's aan Brussel gevraagd "met spoed de verordening aan te passen om de luchtvaartmaatschappijen financieel te helpen maar tegelijk ook de belangen van de consumenten in het oog te houden." De andere landen zijn België, Frankrijk, Bulgarije, Cyprus, Tsjechië, Griekenland, Ierland, Polen, Portugal, Malta en Letland. Vier andere landen waaronder Duitsland steunen het verzoek.
EU-commissaris Didier Reynders (consumentenbescherming) waarschuwde woensdag: "Indien een lidstaat zich niet schikt naar de wetgeving, dan zullen wij mogelijke remedies bestuderen, waaronder een inbreukprocedure". Reizigers behouden het fundamentele recht om terugbetaling te eisen bij annulering van hun vlucht, treinreis, ferryovertocht of pakketreis.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
41 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
50 minuten geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony profiteert ervan dat de vraag naar de PlayStation 5-console relatief hoog blijft. Het Japanse entertainmentconcern heeft mede daarom zijn winstverwachting verhoogd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse identiteitscontrolebedrijf Duna heeft in een nieuwe investeringsronde 30 miljoen euro opgehaald om verder te kunnen groeien. Het fintechbedrijf biedt software waarmee organisaties de identiteit van hun zakelijke klanten kunnen controleren. Duna kreeg in korte tijd klanten als Brand New Day Bank, Bol en de Zweedse SVEA Bank.
1 uur geleden