Excuses van Zuckerberg voor schade kinderen door sociale media
WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook-oprichter Mark Zuckerberg heeft in een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat zijn excuses aangeboden aan de ouders van kinderen die mentale schade hebben opgelopen door het gebruik van zijn sociale media. Volgens het Witte Huis hebben Meta en andere techplatformen een "verwoestende" impact op jongeren.
Zuckerberg moest naar de Senaat komen, waar parlementsleden hem en de CEO's van onder meer X, Snap en TikTok ondervroegen over de negatieve impact van sociale media. "Ik weet dat jullie het zo niet bedoelen, maar jullie hebben bloed aan jullie handen", zei de Republikein Lindsey Graham. "Jullie hebben een product dat mensen doodt."
Ook andere congresleden spraken zich tijdens de hoorzitting zeer kritisch uit over sociale media. Ze haalden voorbeelden aan van kinderen die online werden gepest en van jongeren die werden gechanteerd en afgeperst met naaktfoto's.
Nadat een video was getoond waarin kinderen vertelden over hun problemen, vroeg senator Josh Hawley of Zuckerberg zijn excuses wilde maken aan de slachtoffers. De Meta-topman draaide zich daarna om naar de families die op de publieke tribune aanwezig waren en sprak hen toe. "Het spijt me voor alles wat jullie hebben meegemaakt." Hij beloofde meer te investeren in de online veiligheid zodat het niet meer gebeurt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
6 uur geleden