Excuses van Zuckerberg voor schade kinderen door sociale media
WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook-oprichter Mark Zuckerberg heeft in een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat zijn excuses aangeboden aan de ouders van kinderen die mentale schade hebben opgelopen door het gebruik van zijn sociale media. Volgens het Witte Huis hebben Meta en andere techplatformen een "verwoestende" impact op jongeren.
Zuckerberg moest naar de Senaat komen, waar parlementsleden hem en de CEO's van onder meer X, Snap en TikTok ondervroegen over de negatieve impact van sociale media. "Ik weet dat jullie het zo niet bedoelen, maar jullie hebben bloed aan jullie handen", zei de Republikein Lindsey Graham. "Jullie hebben een product dat mensen doodt."
Ook andere congresleden spraken zich tijdens de hoorzitting zeer kritisch uit over sociale media. Ze haalden voorbeelden aan van kinderen die online werden gepest en van jongeren die werden gechanteerd en afgeperst met naaktfoto's.
Nadat een video was getoond waarin kinderen vertelden over hun problemen, vroeg senator Josh Hawley of Zuckerberg zijn excuses wilde maken aan de slachtoffers. De Meta-topman draaide zich daarna om naar de families die op de publieke tribune aanwezig waren en sprak hen toe. "Het spijt me voor alles wat jullie hebben meegemaakt." Hij beloofde meer te investeren in de online veiligheid zodat het niet meer gebeurt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.
26 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
7 uur geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
11 uur geleden