Excuses van Zuckerberg voor schade kinderen door sociale media
WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook-oprichter Mark Zuckerberg heeft in een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat zijn excuses aangeboden aan de ouders van kinderen die mentale schade hebben opgelopen door het gebruik van zijn sociale media. Volgens het Witte Huis hebben Meta en andere techplatformen een "verwoestende" impact op jongeren.
Zuckerberg moest naar de Senaat komen, waar parlementsleden hem en de CEO's van onder meer X, Snap en TikTok ondervroegen over de negatieve impact van sociale media. "Ik weet dat jullie het zo niet bedoelen, maar jullie hebben bloed aan jullie handen", zei de Republikein Lindsey Graham. "Jullie hebben een product dat mensen doodt."
Ook andere congresleden spraken zich tijdens de hoorzitting zeer kritisch uit over sociale media. Ze haalden voorbeelden aan van kinderen die online werden gepest en van jongeren die werden gechanteerd en afgeperst met naaktfoto's.
Nadat een video was getoond waarin kinderen vertelden over hun problemen, vroeg senator Josh Hawley of Zuckerberg zijn excuses wilde maken aan de slachtoffers. De Meta-topman draaide zich daarna om naar de families die op de publieke tribune aanwezig waren en sprak hen toe. "Het spijt me voor alles wat jullie hebben meegemaakt." Hij beloofde meer te investeren in de online veiligheid zodat het niet meer gebeurt.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
9 uur geleden