Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses van Zuckerberg voor schade kinderen door sociale media

Excuses van Zuckerberg voor schade kinderen door sociale media

WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook-oprichter Mark Zuckerberg heeft in een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat zijn excuses aangeboden aan de ouders van kinderen die mentale schade hebben opgelopen door het gebruik van zijn sociale media. Volgens het Witte Huis hebben Meta en andere techplatformen een "verwoestende" impact op jongeren.

Zuckerberg moest naar de Senaat komen, waar parlementsleden hem en de CEO's van onder meer X, Snap en TikTok ondervroegen over de negatieve impact van sociale media. "Ik weet dat jullie het zo niet bedoelen, maar jullie hebben bloed aan jullie handen", zei de Republikein Lindsey Graham. "Jullie hebben een product dat mensen doodt."

Ook andere congresleden spraken zich tijdens de hoorzitting zeer kritisch uit over sociale media. Ze haalden voorbeelden aan van kinderen die online werden gepest en van jongeren die werden gechanteerd en afgeperst met naaktfoto's.

Nadat een video was getoond waarin kinderen vertelden over hun problemen, vroeg senator Josh Hawley of Zuckerberg zijn excuses wilde maken aan de slachtoffers. De Meta-topman draaide zich daarna om naar de families die op de publieke tribune aanwezig waren en sprak hen toe. "Het spijt me voor alles wat jullie hebben meegemaakt." Hij beloofde meer te investeren in de online veiligheid zodat het niet meer gebeurt.

Meer uit Buitenland

Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

1 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

4 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

5 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

5 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

7 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

7 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

8 uur geleden