
Excuses van jongeren die rouwstoet Ede bekogelden
EDE (ANP) - De jongeren die op oudejaarsdag een rouwstoet in Ede bekogelden met vuurwerk hebben hun excuses aangeboden. Dat meldt burgemeester René Verhulst aan de gemeenteraad. Volgens Verhulst is "niet doelbewust" naar de rouwstoet gegooid, maar ging het om "een vervelende samenloop van omstandigheden".
De jongeren werden tijdens het incident toegesproken door de uitvaartleider die vooropliep. De stoet kon daarna vuurwerkvrij de weg vervolgen.
In Ede was het tijdens oud en nieuw vooral onrustig in de wijk Veldhuizen. Daar richtte een groep van tientallen jongeren op oudejaarsavond en nieuwjaarsochtend vernielingen aan en bekogelde de hulpdiensten met vuurwerk. Volgens de burgemeester staan de gebeurtenissen in Veldhuizen los van de bekogeling van de rouwstoet.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam stelt een veiligheidsrisicogebied in voor het noordelijke deel van de wijk Burgwallen Oude Zijde. De politie mag er preventief fouilleren om te controleren op wapenbezit. Halsema heeft dit besluit genomen omdat het aantal incidenten met (vuur)wapens is toegenomen en omdat er meer (vuur)wapens in delen van de binnenstad worden gevonden. Onder het gebied vallen onder andere de Wallen, de Dam, het Damrak en de ondergrondse metrostations.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Gerard T. (62) blijft nog maximaal een jaar in de cel. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. T. staat bekend als de Utrechtse serieverkrachter.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kettlebells die bij de Action verkocht zijn, zijn mogelijk licht radioactief. Dit meldt de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS). De kettlebells kunnen worden teruggebracht naar de winkel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meldplicht bij een vermoeden van huiselijk geweld is geen goed idee, vindt advies- en meldpunt Veilig Thuis. Een meerderheid van de partijen in de Tweede Kamer steunt een maatregelenpakket waar dit in staat.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De nasleep van de staking bij KLM op Schiphol woensdag lijkt mee te vallen. Enkele vluchten op de luchthaven lopen donderdag korte vertraging op door de staking van het grondpersoneel, meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Er zijn geen vluchten geannuleerd.
6 uur geleden