Excuses van jongeren die rouwstoet Ede bekogelden
EDE (ANP) - De jongeren die op oudejaarsdag een rouwstoet in Ede bekogelden met vuurwerk hebben hun excuses aangeboden. Dat meldt burgemeester René Verhulst aan de gemeenteraad. Volgens Verhulst is "niet doelbewust" naar de rouwstoet gegooid, maar ging het om "een vervelende samenloop van omstandigheden".
De jongeren werden tijdens het incident toegesproken door de uitvaartleider die vooropliep. De stoet kon daarna vuurwerkvrij de weg vervolgen.
In Ede was het tijdens oud en nieuw vooral onrustig in de wijk Veldhuizen. Daar richtte een groep van tientallen jongeren op oudejaarsavond en nieuwjaarsochtend vernielingen aan en bekogelde de hulpdiensten met vuurwerk. Volgens de burgemeester staan de gebeurtenissen in Veldhuizen los van de bekogeling van de rouwstoet.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
19 uur geleden