Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses van Argentijnse voetballer Fernández na racistische video

Excuses van Argentijnse voetballer Fernández na racistische video

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández heeft zich verontschuldigd voor de omstreden video die hij deelde na de gewonnen Copa América-finale tegen Colombia (1-0) van zondag. In het filmpje zingen de spelers van het nationale elftal bij het vieren van hun titel een denigrerend liedje over Fransen van Afrikaanse afkomst. Dit liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk.

"Het lied bevatte zeer beledigende taal en hier is absoluut geen excuus voor. Ik ben tegen alle vormen van discriminatie en verontschuldig me voor het feit dat ik werd meegesleept in de euforie van onze vieringen. Die video, dat moment, die woorden, weerspiegelen niet mijn overtuigingen of mijn karakter", schrijft de 23-jarige Fernández, middenvelder van Chelsea, op Instagram.

Chelsea heeft laten weten de publieke excuses van Fernández te waarderen. Wel is de club een interne strafprocedure gestart.

Woede

De Franse international Wesley Fofana, teamgenoot van Fernández bij Chelsea, sprak zich via X uit tegen de video. "Voetbal in 2024: ongeremd racisme", schreef de 23-jarige verdediger.

De Franse voetbalbond FFF reageerde dinsdag al woedend op de video. "Geconfronteerd met de ernst van deze schokkende opmerkingen, die in strijd zijn met de waarden van sport en mensenrechten, heeft de voorzitter van de FFF besloten een juridische klacht in te dienen wegens racistische en discriminerende opmerkingen", aldus de bond, die zich richt tot de bond van Argentinië en wereldvoetbalbond FIFA.

Meer uit Voetbal

Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

2 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

6 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

16 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

18 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

18 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

19 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

22 uur geleden