Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses van Argentijnse voetballer Fernández na racistische video

Excuses van Argentijnse voetballer Fernández na racistische video

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández heeft zich verontschuldigd voor de omstreden video die hij deelde na de gewonnen Copa América-finale tegen Colombia (1-0) van zondag. In het filmpje zingen de spelers van het nationale elftal bij het vieren van hun titel een denigrerend liedje over Fransen van Afrikaanse afkomst. Dit liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk.

"Het lied bevatte zeer beledigende taal en hier is absoluut geen excuus voor. Ik ben tegen alle vormen van discriminatie en verontschuldig me voor het feit dat ik werd meegesleept in de euforie van onze vieringen. Die video, dat moment, die woorden, weerspiegelen niet mijn overtuigingen of mijn karakter", schrijft de 23-jarige Fernández, middenvelder van Chelsea, op Instagram.

Chelsea heeft laten weten de publieke excuses van Fernández te waarderen. Wel is de club een interne strafprocedure gestart.

Woede

De Franse international Wesley Fofana, teamgenoot van Fernández bij Chelsea, sprak zich via X uit tegen de video. "Voetbal in 2024: ongeremd racisme", schreef de 23-jarige verdediger.

De Franse voetbalbond FFF reageerde dinsdag al woedend op de video. "Geconfronteerd met de ernst van deze schokkende opmerkingen, die in strijd zijn met de waarden van sport en mensenrechten, heeft de voorzitter van de FFF besloten een juridische klacht in te dienen wegens racistische en discriminerende opmerkingen", aldus de bond, die zich richt tot de bond van Argentinië en wereldvoetbalbond FIFA.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

30 minuten geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

1 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

2 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

2 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

2 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

3 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

4 uur geleden