Excuses UEFA maar geen extra kaarten voor finale Feyenoord
NYON (ANP) - Feyenoord zegt excuses te hebben ontvangen van de Europese voetbalunie UEFA voor het rommelige verloop van de voorverkoop voor de finale van de Conference League. De Rotterdammers spelen daarin op 25 mei in Tirana tegen AS Roma. De voorverkoop was eerder gestart dan het aangekondigde tijdstip van 14.00 uur. Volgens Feyenoord waren de fans van AS Roma daar wel over ingelicht. Er komt geen aanvullende verkoop, het stadion in de Albanese hoofdstad is uitverkocht.
"In een gesprek is door de UEFA excuses aangeboden voor het feit dat op de website een starttijd voor de verkoop van 8500 beschikbare tickets stond van 14.00 uur, waar dat 12.00 uur had moeten zijn", meldt Feyenoord op de website. De club had voorgesteld de voorverkoop opnieuw te doen. De UEFA zag er geen heil in waarna Feyenoord, na het inwinnen van advies, geen mogelijkheden ziet dat alsnog af te dwingen.
Feyenoord kreeg net als AS Roma 3000 gratis kaarten voor de eindstrijd in de Arena Kombëtare, die plaats biedt aan 22.500 toeschouwers. Naast nog zo'n duizend kaarten die de clubs konden kopen en die volgens Feyenoord bestemd zijn voor sponsoren, partners en familie van de spelers en trainers, gingen er dinsdag om 12.00 uur 8500 tickets in de vrije verkoop.
De UEFA heeft Feyenoord gemeld dat de procedure de betrokken clubs niet in te lichten bewust is omdat deze verkoop altijd gericht is op inwoners van het gastland. Volgens de voetbalunie is die opzet geslaagd. Feyenoord kreeg te horen dat 89 procent van de kaartjes naar Albanese kopers is gegaan en de rest naar kopers uit twintig andere landen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
20 uur geleden