
Excuses RT-presentator voor oproep verdrinken Oekraïense kinderen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische televisiepresentator Anton Krasovski heeft zijn excuses aangeboden voor zijn oproep om Oekraïense kinderen te verdrinken. Hij was al geschorst door zijn werkgever, de Russische staatszender RT. Oekraïne noemde de uitlatingen eerder genocidaal.
"Ja, dit gebeurt: je bent live, je laat je meeslepen. En je kan niet stoppen", schrijft de presentator op sociale media. Krasovski zei vorige week dat hij vindt dat kinderen die kritisch zijn op Rusland "rechtstreeks in een rivier met een sterke stroming" gegooid zouden moeten worden. Hij reageerde daarmee op uitspraken van een Russische schrijver die vertelde dat kinderen in de jaren tachtig, toen Oekraïne nog deel uitmaakte van de Sovjet-Unie, al zeiden dat ze beter af zouden zijn zonder inmenging uit Moskou.
De uitspraken van de RT-presentator leidden tot boze reacties in Kiev. "Regeringen die RT nog altijd niet verboden hebben, moeten dit fragment bekijken", zei de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba. Hij sprak van het "agressief aanzetten tot genocide" en zei dat het "niets van doen heeft met vrijheid van meningsuiting".
Krasovski kreeg ook kritiek uit Rusland. Zijn hoofdredacteur Margarita Simonjan noemde de uitspraken "walgelijk" en de belangrijkste Russische onderzoeksautoriteit zegt een onderzoek in te stellen.
De Europese Unie heeft in maart opdracht gegeven om RT te blokkeren omdat de zender Russische staatspropaganda over de oorlog in Oekraïne verspreidt. De zender moet ook in Nederland geblokkeerd worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachten in het proces rond de spraakmakende roofoverval op Kim Kardashian in Parijs in 2016 hebben vrijdag celstraffen gekregen tot drie jaar. De hoogste straf ging naar de vermeende bedenker. Aomar Aït Khedache kreeg acht jaar gevangenisstraf, waarvan vijf jaar voorwaardelijk.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland wil Oekraïne voorwaarden voor een vredesregeling sturen zodra de huidige gevangenenruil is voltooid. Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou aangekondigd. Rusland en Oekraïne zijn begonnen met hun grootste gevangenenruil tot nu toe in de oorlog. Inmiddels heeft elke kant 390 mensen vrijgelaten en in totaal worden er volgens de planning 2000 mensen aan de andere zijde overgedragen, dus 1000 uit Oekraïne en 1000 uit Rusland.
6 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een 39-jarige vrouw wordt ervan verdacht zeker twaalf mensen te hebben gestoken in het centraal station van het Noord-Duitse Hamburg. De politie gaat ervan uit dat ze alleen heeft gehandeld. Het onderzoek naar de achtergrond is in volle gang.
6 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De nieuwe, vijfde onderhandelingsronde tussen Iran en de Verenigde Staten over de Iraanse nucleaire ambities is beëindigd zonder doorbraak. Volgens bemiddelaar Oman is er een beetje vooruitgang geboekt bij het overleg in Rome. Iets eerder berichtte Iran al dat het hoofd van de Amerikaanse delegatie, de speciale gezant Steve Witkoff, de Italiaanse hoofdstad had verlaten om een vliegtuig te halen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen met hun grootste gevangenenruil tot nu toe in de oorlog. Inmiddels heeft elke kant 390 mensen vrijgelaten.
9 uur geleden