Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen

Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen

VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón, de regiopresident van Valencia, heeft zijn excuses aangeboden voor het gebrekkige optreden van de autoriteiten bij de overstromingen van eind oktober. Hij gaf tijdens een toespraak in het regionale parlement toe dat er fouten zijn gemaakt en zei dat hij niet zou weglopen voor zijn verantwoordelijkheid.

Mazón kreeg veel kritiek omdat de inwoners van Valencia pas zeer laat een waarschuwing kregen voor het noodweer. Toen mensen een sms ontvingen over de zware regenval, werden de auto's op straat al meegesleurd door het stromende water. Zeker 224 mensen kwamen om en er wordt nog gezocht naar vermisten.

Er is ook veel kritiek over de langzame reactie in de nasleep van de ramp. In veel getroffen dorpen zijn mensen zelf aan de slag gegaan met het opruimen van de ravage omdat het te lang duurde voordat er officiële hulp kwam. De excuses van Mazón waren gericht aan de mensen die "het gevoel hebben dat de hulp niet kwam of niet genoeg was".

Demonstratie

Afgelopen zaterdag demonstreerden tienduizenden mensen in Valencia tegen de aanpak van de autoriteiten. Mensen schreeuwden "moordenaars", terwijl ze afbeeldingen van Mazón en premier Pedro Sánchez omhooghielden.

Ook tijdens de toespraak in het regionale parlement stonden demonstranten buiten het gebouw die het aftreden van Mazón eisten. Ze droegen spandoeken met teksten als "onze handen zitten onder de modder, die van hen onder het bloed".

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

1 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

1 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

2 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

3 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

4 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

5 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

6 uur geleden