Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen

Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen

VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón, de regiopresident van Valencia, heeft zijn excuses aangeboden voor het gebrekkige optreden van de autoriteiten bij de overstromingen van eind oktober. Hij gaf tijdens een toespraak in het regionale parlement toe dat er fouten zijn gemaakt en zei dat hij niet zou weglopen voor zijn verantwoordelijkheid.

Mazón kreeg veel kritiek omdat de inwoners van Valencia pas zeer laat een waarschuwing kregen voor het noodweer. Toen mensen een sms ontvingen over de zware regenval, werden de auto's op straat al meegesleurd door het stromende water. Zeker 224 mensen kwamen om en er wordt nog gezocht naar vermisten.

Er is ook veel kritiek over de langzame reactie in de nasleep van de ramp. In veel getroffen dorpen zijn mensen zelf aan de slag gegaan met het opruimen van de ravage omdat het te lang duurde voordat er officiële hulp kwam. De excuses van Mazón waren gericht aan de mensen die "het gevoel hebben dat de hulp niet kwam of niet genoeg was".

Demonstratie

Afgelopen zaterdag demonstreerden tienduizenden mensen in Valencia tegen de aanpak van de autoriteiten. Mensen schreeuwden "moordenaars", terwijl ze afbeeldingen van Mazón en premier Pedro Sánchez omhooghielden.

Ook tijdens de toespraak in het regionale parlement stonden demonstranten buiten het gebouw die het aftreden van Mazón eisten. Ze droegen spandoeken met teksten als "onze handen zitten onder de modder, die van hen onder het bloed".

Meer uit Buitenland

Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

9 minuten geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

4 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

4 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

7 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

8 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

8 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

9 uur geleden