Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen
VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón, de regiopresident van Valencia, heeft zijn excuses aangeboden voor het gebrekkige optreden van de autoriteiten bij de overstromingen van eind oktober. Hij gaf tijdens een toespraak in het regionale parlement toe dat er fouten zijn gemaakt en zei dat hij niet zou weglopen voor zijn verantwoordelijkheid.
Mazón kreeg veel kritiek omdat de inwoners van Valencia pas zeer laat een waarschuwing kregen voor het noodweer. Toen mensen een sms ontvingen over de zware regenval, werden de auto's op straat al meegesleurd door het stromende water. Zeker 224 mensen kwamen om en er wordt nog gezocht naar vermisten.
Er is ook veel kritiek over de langzame reactie in de nasleep van de ramp. In veel getroffen dorpen zijn mensen zelf aan de slag gegaan met het opruimen van de ravage omdat het te lang duurde voordat er officiële hulp kwam. De excuses van Mazón waren gericht aan de mensen die "het gevoel hebben dat de hulp niet kwam of niet genoeg was".
Demonstratie
Afgelopen zaterdag demonstreerden tienduizenden mensen in Valencia tegen de aanpak van de autoriteiten. Mensen schreeuwden "moordenaars", terwijl ze afbeeldingen van Mazón en premier Pedro Sánchez omhooghielden.
Ook tijdens de toespraak in het regionale parlement stonden demonstranten buiten het gebouw die het aftreden van Mazón eisten. Ze droegen spandoeken met teksten als "onze handen zitten onder de modder, die van hen onder het bloed".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Zeker negen mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke aanvallen op Oekraïne. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat Rusland opnieuw honderden aanvalsdrones en tientallen raketten heeft ingezet om zijn land te bestoken.
1 uur geledenTOKYO (ANP/RTR) - Een uitzonderlijk grote brand in een kuststad in het zuiden van Japan heeft zeker één persoon het leven gekost. Minstens 170 gebouwen in Oita zijn door het vuur beschadigd. De kuststad, met zo'n half miljoen inwoners, ligt ongeveer 750 kilometer ten zuidwesten van Tokyo, op het eiland Kyushu. Het is de grootste brand in een Japanse stad in decennia. Hulpdiensten proberen nog steeds het vuur te bedwingen.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft twee vliegvelden in het oosten van het land tijdelijk gesloten na Russische bombardementen net over de grens met Oekraïne. Dat meldt de Poolse luchtverkeersleidingsdienst PANSA op X. De luchthavens in Rzeszów en Lublin blijven dicht "om militaire luchtvaart de volledige vrijheid te geven om te opereren", voegt PANSA eraan toe.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Als landen op korte termijn drie acties uitvoeren die ze al eerder zijn overeengekomen, kan de opwarming van de aarde ruim onder de 2 graden blijven. Tot die conclusie komt Climate Action Tracker (CAT) in een analyse. "Dan moeten ze wel nu beginnen en ook na 2035 krachtig blijven optreden", zeggen onderzoekers van het wetenschappelijke initiatief erbij.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
9 uur geleden