Excuses regiopresident Valencia voor optreden bij overstromingen
VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón, de regiopresident van Valencia, heeft zijn excuses aangeboden voor het gebrekkige optreden van de autoriteiten bij de overstromingen van eind oktober. Hij gaf tijdens een toespraak in het regionale parlement toe dat er fouten zijn gemaakt en zei dat hij niet zou weglopen voor zijn verantwoordelijkheid.
Mazón kreeg veel kritiek omdat de inwoners van Valencia pas zeer laat een waarschuwing kregen voor het noodweer. Toen mensen een sms ontvingen over de zware regenval, werden de auto's op straat al meegesleurd door het stromende water. Zeker 224 mensen kwamen om en er wordt nog gezocht naar vermisten.
Er is ook veel kritiek over de langzame reactie in de nasleep van de ramp. In veel getroffen dorpen zijn mensen zelf aan de slag gegaan met het opruimen van de ravage omdat het te lang duurde voordat er officiële hulp kwam. De excuses van Mazón waren gericht aan de mensen die "het gevoel hebben dat de hulp niet kwam of niet genoeg was".
Demonstratie
Afgelopen zaterdag demonstreerden tienduizenden mensen in Valencia tegen de aanpak van de autoriteiten. Mensen schreeuwden "moordenaars", terwijl ze afbeeldingen van Mazón en premier Pedro Sánchez omhooghielden.
Ook tijdens de toespraak in het regionale parlement stonden demonstranten buiten het gebouw die het aftreden van Mazón eisten. Ze droegen spandoeken met teksten als "onze handen zitten onder de modder, die van hen onder het bloed".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
7 uur geleden