Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Rashford na gemiste strafschop, maar niet voor wie hij is

Excuses Rashford na gemiste strafschop, maar niet voor wie hij is

MANCHESTER (ANP) - In een emotionele boodschap op zijn sociale media heeft de Engelse international Marcus Rashford zijn excuses aangeboden voor zijn gemiste strafschop in de EK-finale tegen Italië. De 23-jarige aanvaller van Manchester United, ingevallen vlak voor het einde van de verlenging, schoot na een aarzelende aanloop de bal op de paal. Mede daardoor verloor Engeland de penaltyserie op Wembley met 3-2.

"Het enige dat ik voor het team moest doen, is een strafschop benutten. Ik kan penalty's maken in mijn slaap, waarom dan nu niet?", vroeg hij zich af. "Ik heb het gevoel dat ik iedereen in de steek heb gelaten. Het moment dat ik de bal raakte, speelt voortdurend door mijn hoofd. Ik kan niet beschrijven hoe dat voelt. Ik kan alleen maar sorry zeggen. Ik zou willen dat het anders was gelopen."

Na Rashford misten ook zijn ploeggenoten Jadon Sancho en Bukayo Saka van 11 meter. De drie zwarte spelers werden nadien online op racistische wijze ernstig beledigd en gekwetst. "Ik kan de hele dag kritiek accepteren op mijn prestaties, die strafschop had erin gemoeten, maar ik zal me nooit verontschuldigen voor wie ik ben en waar ik vandaan kom. Ik ben Marcus Rashford, een 23-jarige zwarte man uit Withington en Wythenshawe, South Manchester. Als ik niets anders heb, heb ik dat. Bedankt voor alle lieve berichten. Ik kom sterker terug. Wij komen sterker terug."

Meer uit Voetbal

Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

15 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

15 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

15 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

16 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

18 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

18 uur geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

18 uur geleden