Excuses Rashford na gemiste strafschop, maar niet voor wie hij is
MANCHESTER (ANP) - In een emotionele boodschap op zijn sociale media heeft de Engelse international Marcus Rashford zijn excuses aangeboden voor zijn gemiste strafschop in de EK-finale tegen Italië. De 23-jarige aanvaller van Manchester United, ingevallen vlak voor het einde van de verlenging, schoot na een aarzelende aanloop de bal op de paal. Mede daardoor verloor Engeland de penaltyserie op Wembley met 3-2.
"Het enige dat ik voor het team moest doen, is een strafschop benutten. Ik kan penalty's maken in mijn slaap, waarom dan nu niet?", vroeg hij zich af. "Ik heb het gevoel dat ik iedereen in de steek heb gelaten. Het moment dat ik de bal raakte, speelt voortdurend door mijn hoofd. Ik kan niet beschrijven hoe dat voelt. Ik kan alleen maar sorry zeggen. Ik zou willen dat het anders was gelopen."
Na Rashford misten ook zijn ploeggenoten Jadon Sancho en Bukayo Saka van 11 meter. De drie zwarte spelers werden nadien online op racistische wijze ernstig beledigd en gekwetst. "Ik kan de hele dag kritiek accepteren op mijn prestaties, die strafschop had erin gemoeten, maar ik zal me nooit verontschuldigen voor wie ik ben en waar ik vandaan kom. Ik ben Marcus Rashford, een 23-jarige zwarte man uit Withington en Wythenshawe, South Manchester. Als ik niets anders heb, heb ik dat. Bedankt voor alle lieve berichten. Ik kom sterker terug. Wij komen sterker terug."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
59 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
7 uur geleden