Excuses president Suriname voor overtreden coronaregels
CORONAVIRUSPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft zijn excuses aangeboden aan het Surinaamse volk voor het niet consequent naleven van de coronaregels. Ook andere leden van de regering hebben zich niet aan de regels gehouden. Santokhi heeft zijn verontschuldigingen zondag uitgesproken tegenover de krant De Ware Tijd.
De nonchalance van de president, de vicepresident, enkele ministers en parlementsleden kwam in de openbaarheid via foto’s op sociale media. Deze waren gemaakt op een informele bijeenkomst tijdens een werkbezoek van een presidentiele delegatie aan het district Nickerie in het westen van Suriname. Dit bezoek was onderdeel van een kennismakingstournee in alle districten.
Uit de foto’s blijkt dat lang niet alle aanwezigen een mondkapje droegen en ook de 1,5 meter werd niet in acht genomen. Santokhi heeft beterschap beloofd. "We weten dat het moeilijk is. Ook wij van de regering hebben de afgelopen periode momenten ervaren waar het niet helemaal naar wens is verlopen qua Covid-19-protocollen’’, aldus de president die zich voorneemt om samen met vicepresident Ronnie Brunswijk en de totale ministerraad het juiste voorbeeld te gaan geven. Ook zei hij dat de regering maatregelen zal nemen om te zorgen dat de Covid-19-protocollen altijd worden gehandhaafd. Hij riep burgers op om op elkaar te blijven letten en elkaar te wijzen op de bekende maatregelen.
Het is overigens niet de eerste keer dat een Surinaamse president zijn excuses moet aanbieden voor het overtreden van de coronaregels. In april dit jaar ging ex-president Desi Bouterse in de fout. De ongewenste situatie ontstond toen hij door een groepje jongeren werd aangehouden om over een aantal problemen te praten. Voordat hij het in de gaten had was de groep groter geworden dan de maximaal toegestane tien personen en werd ook de 1,5 meter uit het oog verloren, zo zei hij toen. Ook Bouterse bood zijn excuses aan en zei dat het afkeurenswaardig is als gezagsdragers zich zo gedragen.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
46 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.
2 uur geledenASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Nadat de Oekraïense autoriteiten in Kyiv in de nacht van zaterdag op zondag hadden gewaarschuwd voor een Russische ballistische raketaanval, hebben verslaggevers van persbureau AFP in de stad meerdere krachtige explosies gehoord. Inwoners waren opgeroepen naar de schuilplaatsen in de stad te gaan.
5 uur geleden