Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses OM aan fotograaf om tappen en volgen

Excuses OM aan fotograaf om tappen en volgen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft toegegeven dat het in 2015 en 2016 een journalist heeft afgeluisterd en hem heeft gevolgd door een peilbaken onder zijn auto te plaatsen. De persfotograaf en -cameraman was niet op de hoogte van deze dwangmiddelen, die werden ingezet tijdens twee verschillende strafrechtelijke onderzoeken naar brandstichtingen. Het OM stelde dinsdag dat het fout zat en heeft hem excuses aangeboden.

Het gaat om de Rotterdamse freelancer Joey Bremer die onder meer werkt voor de NOS, Omroep Rijnmond en enkele kranten. In 2015 vonden politie en justitie dat Bremer erg snel aanwezig was bij branden rond Vlaardingen. Ze zagen hem als mogelijke brandstichter en zetten hem drie weken onder de tap. Het onderzoek leverde niets op.

Een jaar later plaatste het OM een peilbaken onder Bremers auto. In dit onderzoek was hij zelf geen verdachte maar hoopte de politie via hem de brandstichter in het vizier te krijgen. Ook dit onderzoek leidde nergens toe.

Geen goede afweging

In 2018 had het OM ook al excuses aangeboden aan Bremer, omdat in dat jaar zijn verkeersgegevens waren gevorderd. Ook daar hadden het OM en de politie geen goede afweging gemaakt, lichtte persofficier Ernst Pols toe. Tijdens dat gesprek gaf de fotograaf aan dat er eerder ook al wat aan de hand moet zijn geweest.

Het OM heeft daarop meer onderzoek gedaan, aldus Pols, waardoor de twee zaken uit 2015 en 2016 aan het licht kwamen. Probleem was dat er niet veel was geregistreerd over de inzet. Om de zaken toch te reconstrueren, zijn er mensen geïnterviewd die toen betrokken waren bij deze onderzoeken.

Wet Bronbescherming

Volgens Pols werd destijds niet gehandeld volgens de richtlijn omtrent de positie van journalisten. Die is in 2018 aangescherpt, toen ook de wet Bronbescherming in werking trad.

Bremer twittert dat hij blij is dat er eindelijk duidelijkheid is over het feit dat hij onterecht is afgeluisterd en gevolgd. Hij gaat ervan uit dat hij nu normaal zijn werk kan doen.

Meer uit Binnenland

Verbond van Verzekeraars: verzekerde windschade in de miljoenen

DEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.

7 minuten geleden
Organisaties: onvermijdelijk dat VN-commissie genocide Gaza noemt

AMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.

23 minuten geleden
Joost Klein en Armin van Buuren naar festival Coachella in 2026

INDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.

1 uur geleden
Van Zanen hoopt dat Prinsjesdag weer vertrouwen geeft in politiek

DEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."

2 uur geleden
Vlucht met 84 Syrische terugkeerders vertrokken naar Damascus

ROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.

2 uur geleden
Eerste herfststorm door windkracht 9 in IJmuiden

DEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.

3 uur geleden
Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.

6 uur geleden