Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses minister Helder om slecht informeren Tweede Kamer

Excuses minister Helder om slecht informeren Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Minister Conny Helder (Langdurige Zorg) heeft excuses gemaakt voor de manier waarop zij de Tweede Kamer heeft geïnformeerd over de betrokkenheid van haar collega Hugo de Jonge bij de mondkapjesdeal met Sywert van Lienden. Maar ook na aandringen van onder anderen GroenLinks-voorman Jesse Klaver wil zij niet volmondig toegeven dat zij een fout heeft gemaakt.

De Tweede Kamer vraagt al geruime tijd om openheid over de contacten die De Jonge en zijn entourage hadden met Van Lienden over de aankoop van tientallen miljoenen mondkapjes in het voorjaar van 2020. Het kabinet wimpelde dat tot dusver af onder verwijzing naar een nog lopend onderzoek van Deloitte naar de gang van zaken.

Deze week stuurde Helder alsnog een groot aantal mail- en WhatsApp-gesprekken naar de Kamer. Zij deed dat naar eigen zeggen op verzoek van De Jonge, die inmiddels minister voor Volkshuisvesting is maar bij wijze van uitzondering toch zelf uitleg wil geven in een Kamerdebat.

Boos

De oppositie is daar boos over. Het lijkt alsof de Kamer alleen wordt geïnformeerd als dat een minister die zichzelf wil verdedigen goed uitkomt, zo luidt de aanklacht. "Ik geef ogenblikkelijk toe dat de schijn niet goed is", aldus Helder. Zij sprak van een "ongewone situatie" en bood excuses aan. "Het is nimmer mijn bedoeling geweest om u informatie te onthouden."

Helder laat het overigens aan De Jonge om uit te leggen waarom hij nu wel een selectie uit zijn correspondentie met onder anderen Van Lienden wilde delen. De CDA'er komt later op de dag aan de beurt om tekst en uitleg te geven aan een uiterst kritische Tweede Kamer. PVV-Kamerlid Fleur Agema sprak alvast van "de roast van Hugo de Jonge".

Meer uit Politiek

Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

41 minuten geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

4 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

4 uur geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

1 dag geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden