Excuses Feyenoord aan Union Berlin voor 'laffe daad' hooligans
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft excuses aangeboden aan 1. FC Union Berlin voor de aanval door hooligans in een Rotterdamse bar op een delegatie van de Duitse clubleiding. Onder anderen voorzitter Dirk Zingler en directielid Oskar Kosche behoorden tot de groep van 25 personen die woensdagavond in horecagelegenheid De Huismeester op De Meent in het centrum van de stad werden bekogeld met stoelen en glazen.
"Een totaal verwerpelijke gebeurtenis die niemand ten deel zou moeten vallen die te gast is in de stad voor wat een mooie Europese voetbalavond zou moeten worden", aldus Feyenoord in een verklaring. "De club neemt dan ook op alle mogelijke manieren afstand van de mensen die zich tot deze laffe daad hebben verlaagd en is van mening dat niemand die Feyenoord en de stad op een dergelijke krankzinnige manier in een negatief daglicht brengt zich supporter kan en mag noemen."
Eén vrouw uit de Duitse delegatie raakte lichtgewond en moest naar het ziekenhuis. De politie hield één van de daders aan, een 25-jarige man uit Rotterdam. De politie roept getuigen op zich te melden en vraagt ook om camerabeelden.
Sportieve strijd
Feyenoord benadrukt dat de sportieve strijd op het veld moet plaatsvinden. "Voor personen die daar anders over denken, is nul komma nul plaats bij de club." De Rotterdammers hopen dat alle daders worden aangehouden en bestraft. "Hoewel buiten haar invloedssfeer, biedt Feyenoord 1. FC Union Berlin excuses aan voor wat er is voorgevallen."
De wedstrijd uit de groepsfase van de Conference League begint om 18.45 uur in De Kuip. Bijna 2500 supporters van Union Berlin komen naar Rotterdam om hun ploeg aan te moedigen.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
7 uur geleden