Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses familie voor jodenhaat schrijver Roald Dahl

Excuses familie voor jodenhaat schrijver Roald Dahl

LONDEN (ANP/DPA) - De familie van de overleden Britse schrijver Roald Dahl (Sjakie en de chocoladefabriek) heeft excuses aangeboden voor diens antisemitische uitlatingen. Zij werpen een schaduw over zijn nalatenschap.

In een verklaring verontschuldigt Dahls familie zich voor de "blijvende en begrijpelijke pijn" die door sommige verklaringen is veroorzaakt. Britse media verwijzen naar een interview met het Britse tijdschrift New Statesman in 1983, waarin de auteur bijvoorbeeld zei: "Er zit een trek in het joodse karakter die vijandigheid opwekt, misschien is het een soort gebrek aan vrijgevigheid jegens niet-joden." Zelfs een schurk als Hitler koos hen niet zomaar uit, voegde Dahl eraan toe.

Die opmerkingen vol vooroordelen "zijn onbegrijpelijk voor ons en staan ​​in schril contrast met de man die we kenden en met de waarden die de kern vormen van Roald Dahls verhalen", schrijft de familie.

Dahl stierf in 1990 op 74-jarige leeftijd. Zijn boeken zijn nog steeds populair over de hele wereld. Sommigen zijn verfilmd of er is een musical (Matilda) van gemaakt.

Meer uit Buitenland

Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

2 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

3 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

6 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

7 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

8 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

9 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

11 uur geleden