Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses familie voor jodenhaat schrijver Roald Dahl

Excuses familie voor jodenhaat schrijver Roald Dahl

LONDEN (ANP/DPA) - De familie van de overleden Britse schrijver Roald Dahl (Sjakie en de chocoladefabriek) heeft excuses aangeboden voor diens antisemitische uitlatingen. Zij werpen een schaduw over zijn nalatenschap.

In een verklaring verontschuldigt Dahls familie zich voor de "blijvende en begrijpelijke pijn" die door sommige verklaringen is veroorzaakt. Britse media verwijzen naar een interview met het Britse tijdschrift New Statesman in 1983, waarin de auteur bijvoorbeeld zei: "Er zit een trek in het joodse karakter die vijandigheid opwekt, misschien is het een soort gebrek aan vrijgevigheid jegens niet-joden." Zelfs een schurk als Hitler koos hen niet zomaar uit, voegde Dahl eraan toe.

Die opmerkingen vol vooroordelen "zijn onbegrijpelijk voor ons en staan ​​in schril contrast met de man die we kenden en met de waarden die de kern vormen van Roald Dahls verhalen", schrijft de familie.

Dahl stierf in 1990 op 74-jarige leeftijd. Zijn boeken zijn nog steeds populair over de hele wereld. Sommigen zijn verfilmd of er is een musical (Matilda) van gemaakt.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

3 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

3 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

4 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

4 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

4 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

6 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

6 uur geleden