Excuses Facebook voor president 'Shithole' van China
RANGOON (ANP) - Facebook heeft zijn excuses aangeboden voor een foute vertaling van de naam van de Chinese leider. Als Xi Jinping in het Birmaans werd geschreven, verscheen in de Engelse vertaling 'Mr Shithole'. Een technisch mankement volgens Facebook.
De foutieve vertaling kwam de afgelopen twee dagen aan het licht toen Xi een bezoek bracht aan Myanmar, waar Birmaans wordt gesproken. Zo zette de Myanmarese leider Aung San Suu Kyi een officiƫle verklaring over Xi's bezoek op Facebook, waarop al snel reacties volgden over de vertaling naar het Engels.
"We hebben een technisch probleem opgelost dat zorgde voor foutieve vertalingen vanuit het Birmaans naar het Engels op Facebook. Dit had niet mogen gebeuren en we nemen maatregelen om ervoor te zorgen dat het niet meer plaatsvindt", luidt de verklaring van Facebook.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
20 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
41 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
1 uur geledenAL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.
1 uur geleden