Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Facebook voor president 'Shithole' van China

Excuses Facebook voor president 'Shithole' van China

RANGOON (ANP) - Facebook heeft zijn excuses aangeboden voor een foute vertaling van de naam van de Chinese leider. Als Xi Jinping in het Birmaans werd geschreven, verscheen in de Engelse vertaling 'Mr Shithole'. Een technisch mankement volgens Facebook.

De foutieve vertaling kwam de afgelopen twee dagen aan het licht toen Xi een bezoek bracht aan Myanmar, waar Birmaans wordt gesproken. Zo zette de Myanmarese leider Aung San Suu Kyi een officiële verklaring over Xi's bezoek op Facebook, waarop al snel reacties volgden over de vertaling naar het Engels.

"We hebben een technisch probleem opgelost dat zorgde voor foutieve vertalingen vanuit het Birmaans naar het Engels op Facebook. Dit had niet mogen gebeuren en we nemen maatregelen om ervoor te zorgen dat het niet meer plaatsvindt", luidt de verklaring van Facebook.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef stuurt onderzoeksmissie naar Libanon

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, stuurt een onderzoeksmissie naar Libanon om te kijken of er internationaal recht is geschonden in de huidige strijd tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah.

14 minuten geleden
Ngo: dit jaar al 1300 migranten omgekomen onderweg naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Meer dan 1300 migranten zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar omgekomen bij pogingen de Spaanse kust te bereiken. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras, die de cijfers publiceerde in aanloop naar een bezoek van paus Leo aan de Canarische Eilanden.

15 minuten geleden
Trump over uitblijven vredesdeal: Iran moet nu prijs betalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

58 minuten geleden
Gastheer Erdogan: komst Trump naar top telt voor stabiliteit NAVO

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.

1 uur geleden
Netanyahu doet weer mee aan verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt zich dit jaar wel degelijk herkiesbaar. Dat benadrukte zijn Likud-partij na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Verdachte van mesaanval in Belfast blijft langer vastzitten

BELFAST (ANP) - De verdachte van de mesaanval in Belfast is woensdag via een videolink voor de rechtbank verschenen. Daar werd bekend dat de verdachte Hadi Alodid heet en dat hij niet op borgtocht vrijkomt, aldus Britse media. De 30-jarige Soedanees wordt verdacht van onder meer poging tot moord.

1 uur geleden
Oekraïne mikt op eigen alternatief voor Patriots over halfjaar

KYIV (ANP) - Oekraïne moet volgend jaar eigen luchtverdedigingsraketten hebben die de schaarse en dure Amerikaanse Patriots overbodig maken, zegt de Oekraïense fabrikant. De nieuwe FP-7.x-raket heeft afgelopen week de eerste proefvluchten goed doorstaan, meldt defensiebedrijf Fire Point in de Financial Times.

1 uur geleden