Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses debutant Greenwood voor schenden coronaregels

Excuses debutant Greenwood voor schenden coronaregels

MANCHESTER (ANP) - In navolging van Phil Foden heeft ook Mason Greenwood excuses gemaakt voor het schenden van de strenge coronaregels op IJsland. De twee Engelse voetbalinternationals nodigden vorige week twee vrouwen uit op hun hotelkamer in Reykjavik. Bondscoach Gareth Southgate besloot de jongelingen daarop uit zijn selectie te zetten.

"Nu ik de kans heb gehad om na te denken over wat er is gebeurd, bied ik mijn excuses aan voor wat ik heb veroorzaakt", zegt Greenwood in een verklaring op de website van zijn club Manchester United. De 18-jarige aanvaller debuteerde zaterdag als invaller in het gewonnen duel met IJsland in de Nations League (0-1). De twee jaar oudere Foden, middenvelder van Manchester City, speelde als basiskracht zijn eerste interland voor Engeland.

"Het was onverantwoord van mij om de Covid 19-protocollen te schenden. Die zijn er om spelers, stafleden en het publiek te beschermen", aldus Greenwood. "Ik wil vooral mijn excuses aanbieden aan Gareth Southgate. Ik heb hem in de steek gelaten terwijl hij juist veel vertrouwen in mij heeft. Spelen voor het Engelse voetbal was een van de mooiste momenten in mijn leven, ik kan alleen mezelf de schuld geven van deze enorme fout." Een dag eerder had Foden via zijn sociale media al zijn verontschuldigingen aangeboden, ook aan zijn familie.

De politie van Reykjavik heeft beide Engelse voetballers een boete gegeven van omgerekend zo'n 1500 euro. Zonder Foden en Greenwood speelt Engeland dinsdagavond in Kopenhagen tegen Denemarken.

Meer uit Voetbal

Trainer Chivu en De Vrij winnen met Inter op WK voor clubs

SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).

1 dag geleden
Mbappé mist ook tweede duel van Real Madrid op WK voor clubs

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.

1 dag geleden
Bondscoach Reiziger zag Jong Oranje vechten als leeuwen

ZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."

1 dag geleden
Matchwinnaar Poku: die bal moest er gewoon in

ZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).

1 dag geleden
Jong Oranje na snelle rode kaart op karakter naar halve finale EK

ZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).

1 dag geleden
Jong Oranje met tien man naar halve finale EK na zege op Portugal

ZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.

1 dag geleden
Voetbalsters zonder Van de Sanden en Van Dongen naar EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.

1 dag geleden