Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Canada aan inheemse groep om 'massamoord' op sledehonden

Excuses Canada aan inheemse groep om 'massamoord' op sledehonden

QUEBEC (ANP/AFP/RTR) - De Canadese regering heeft officiële excuses aangeboden aan een inheemse bevolkingsgroep voor het doden van honderden sledehonden door de politie, meer dan vijftig jaar geleden. Minister Gary Anandasangaree bracht die over in Nunavik, in de noordelijke provincie Quebec. De regering betaalt een schadevergoeding van 45 miljoen Canadese dollar (bijna 32 miljoen euro).

"Het had niet tientallen jaren moeten duren voordat Canada zijn excuses aanbood aan de Inuit van Nunavik voor de rol die de federale overheid speelde bij de onteigening en het verwoestende verlies van de sledehonden, die fungeerden als metgezellen en verwanten", aldus Anandasangaree. "De acties en nalatigheden die leidden tot de massamoord op de sledehonden brachten diepe pijn en ontberingen toe aan Inuit-families die niemand had mogen doorstaan."

Volgens een rapport uit 2010, dat werd opgesteld door een gepensioneerde rechter, werden meer dan duizend honden van de Nunavik-bevolking gedood "zonder rekening te houden met de ernstige en moeilijke gevolgen voor hondenbezitters en hun families." De dieren werden gebruikt voor de jacht en visserij en waren "essentieel voor hun eigenaren en voor de hele gemeenschap, die afhankelijk was van de honden voor hun levensonderhoud en transport".

In 2006 deed de politie intern onderzoek naar het afschieten van de honden en kwam tot de conclusie dat de beesten waren afgemaakt "in het belang van de openbare orde". Maar Inuit-leiders zeggen dat de honden werden doodgeschoten om de grotendeels nomadische Inuit in gevestigde gemeenschappen te houden.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

1 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

1 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

3 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

4 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

4 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

5 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

5 uur geleden