Exclusieve SUV's helpen Lamborghini aan recordomzet
SANT'AGATA BOLOGNESE (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Lamborghini verkocht vorig jaar wereldwijd voor het eerst meer dan 10.000 van zijn exclusieve auto's. Het concern boekte een recordomzet, mede door een sterke vraag naar de sportieve Ursus SUV.
"2023 was het beste jaar ooit voor Lamborghini", meldt het bedrijf. De verkopen stegen vorig jaar met ruim 12 procent tot 2,7 miljard euro. In totaal verlieten 10.112 sportauto's van het merk de showrooms, een stijging van 9,5 procent.
De operationele winst van Lamborghini, onderdeel van de Duitse autogroep Volkswagen, ging met bijna 18 procent omhoog tot 723 miljoen euro.
Jubileum
Volgens topman Stephan Winkelmann is er een wachttijd van twee jaar voor de Revuelto, de eerste Lamborghini plug-in hybride. Deze supersportwagen kost rond de 500.000 euro.
Het sportwagenmerk vierde vorig jaar zijn 60-jarig jubileum. Lamborghini wil in 2028 zijn eerste volledig elektrische auto, een vierzits-coupé, op de markt brengen. Aartsrivaal Ferrari is vastberaden om eind volgend jaar al zijn eerste elektrisch aangedreven sportauto te onthullen.
Het overstappen naar elektrisch is voor fabrikanten van exclusieve sportauto's overigens geen verplichting door regelgeving. Deze kleinere producenten komen in aanmerking voor vrijstelling van strengere emissielimieten in onder meer Europa. De Europese Unie stelt ook regels op om het gebruik van zogeheten e-brandstoffen mogelijk te maken, waarmee het volledig uitsterven van verbrandingsmotoren kan worden voorkomen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
6 uur geleden