Excelsior zet Heracles in eerste duel play-offs op achterstand
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Heracles Almelo. De formatie van trainer Marinus Dijkhuizen versloeg op het eigen veld in Rotterdam de nummer 16 van de Eredivisie met 3-0. Zaterdag is de tweede en beslissende wedstrijd in Almelo.
Halverwege leidde Excelsior met 1-0. Marouan Azarkan scoorde in de 21e minuut, na een combinatie met Reuven Niemeijer. Vooral in het eerste half uur kregen de Rotterdammers kans op kans. Zo waren ook bijvoorbeeld Thijs Dallinga en Niemeijer dicht bij een doelpunt.
Heracles was voor rust zelden gevaarlijk. Wel schoot Nikolai Laursen in de 30e minuut op de lat.
Dreigender
Na de hervatting was er aanvankelijk meer sprake van gelijkwaardigheid. Toch was Excelsior ook nu wat dreigender. In de 74e minuut leidde dat tot de 2-0 van Dallinga, die scoorde na een pass van Niemeijer. De 3-0 kwam op naam van Couhaib Driouech, die zichzelf vrijspeelde en beheerst scoorde.
Azarkan viel amper 10 minuten na zijn treffer na een botsing met tegenstander Lucas Schoofs geblesseerd uit en werd per brancard van het veld gedragen. Hij leek even buiten bewustzijn te zijn geweest. In de slotfase viel ook Dallinga nog aangeslagen uit.
De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de finale, met als inzet een plaats in de Eredivisie voor volgend seizoen. De andere halve eindstrijd gaat tussen ADO Den Haag en FC Eindhoven. ADO won inmiddels het eerste duel: 2-1.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
16 uur geleden