Excelsior zet Heracles in eerste duel play-offs op achterstand
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Heracles Almelo. De formatie van trainer Marinus Dijkhuizen versloeg op het eigen veld in Rotterdam de nummer 16 van de Eredivisie met 3-0. Zaterdag is de tweede en beslissende wedstrijd in Almelo.
Halverwege leidde Excelsior met 1-0. Marouan Azarkan scoorde in de 21e minuut, na een combinatie met Reuven Niemeijer. Vooral in het eerste half uur kregen de Rotterdammers kans op kans. Zo waren ook bijvoorbeeld Thijs Dallinga en Niemeijer dicht bij een doelpunt.
Heracles was voor rust zelden gevaarlijk. Wel schoot Nikolai Laursen in de 30e minuut op de lat.
Dreigender
Na de hervatting was er aanvankelijk meer sprake van gelijkwaardigheid. Toch was Excelsior ook nu wat dreigender. In de 74e minuut leidde dat tot de 2-0 van Dallinga, die scoorde na een pass van Niemeijer. De 3-0 kwam op naam van Couhaib Driouech, die zichzelf vrijspeelde en beheerst scoorde.
Azarkan viel amper 10 minuten na zijn treffer na een botsing met tegenstander Lucas Schoofs geblesseerd uit en werd per brancard van het veld gedragen. Hij leek even buiten bewustzijn te zijn geweest. In de slotfase viel ook Dallinga nog aangeslagen uit.
De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de finale, met als inzet een plaats in de Eredivisie voor volgend seizoen. De andere halve eindstrijd gaat tussen ADO Den Haag en FC Eindhoven. ADO won inmiddels het eerste duel: 2-1.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
7 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
13 uur geleden