Excelsior zet Heracles in eerste duel play-offs op achterstand
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Heracles Almelo. De formatie van trainer Marinus Dijkhuizen versloeg op het eigen veld in Rotterdam de nummer 16 van de Eredivisie met 3-0. Zaterdag is de tweede en beslissende wedstrijd in Almelo.
Halverwege leidde Excelsior met 1-0. Marouan Azarkan scoorde in de 21e minuut, na een combinatie met Reuven Niemeijer. Vooral in het eerste half uur kregen de Rotterdammers kans op kans. Zo waren ook bijvoorbeeld Thijs Dallinga en Niemeijer dicht bij een doelpunt.
Heracles was voor rust zelden gevaarlijk. Wel schoot Nikolai Laursen in de 30e minuut op de lat.
Dreigender
Na de hervatting was er aanvankelijk meer sprake van gelijkwaardigheid. Toch was Excelsior ook nu wat dreigender. In de 74e minuut leidde dat tot de 2-0 van Dallinga, die scoorde na een pass van Niemeijer. De 3-0 kwam op naam van Couhaib Driouech, die zichzelf vrijspeelde en beheerst scoorde.
Azarkan viel amper 10 minuten na zijn treffer na een botsing met tegenstander Lucas Schoofs geblesseerd uit en werd per brancard van het veld gedragen. Hij leek even buiten bewustzijn te zijn geweest. In de slotfase viel ook Dallinga nog aangeslagen uit.
De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de finale, met als inzet een plaats in de Eredivisie voor volgend seizoen. De andere halve eindstrijd gaat tussen ADO Den Haag en FC Eindhoven. ADO won inmiddels het eerste duel: 2-1.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
24 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
4 uur geleden