Excelsior zet Heracles in eerste duel play-offs op achterstand
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Heracles Almelo. De formatie van trainer Marinus Dijkhuizen versloeg op het eigen veld in Rotterdam de nummer 16 van de Eredivisie met 3-0. Zaterdag is de tweede en beslissende wedstrijd in Almelo.
Halverwege leidde Excelsior met 1-0. Marouan Azarkan scoorde in de 21e minuut, na een combinatie met Reuven Niemeijer. Vooral in het eerste half uur kregen de Rotterdammers kans op kans. Zo waren ook bijvoorbeeld Thijs Dallinga en Niemeijer dicht bij een doelpunt.
Heracles was voor rust zelden gevaarlijk. Wel schoot Nikolai Laursen in de 30e minuut op de lat.
Dreigender
Na de hervatting was er aanvankelijk meer sprake van gelijkwaardigheid. Toch was Excelsior ook nu wat dreigender. In de 74e minuut leidde dat tot de 2-0 van Dallinga, die scoorde na een pass van Niemeijer. De 3-0 kwam op naam van Couhaib Driouech, die zichzelf vrijspeelde en beheerst scoorde.
Azarkan viel amper 10 minuten na zijn treffer na een botsing met tegenstander Lucas Schoofs geblesseerd uit en werd per brancard van het veld gedragen. Hij leek even buiten bewustzijn te zijn geweest. In de slotfase viel ook Dallinga nog aangeslagen uit.
De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de finale, met als inzet een plaats in de Eredivisie voor volgend seizoen. De andere halve eindstrijd gaat tussen ADO Den Haag en FC Eindhoven. ADO won inmiddels het eerste duel: 2-1.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
9 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
9 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bas Sibum neemt de plek over van Ibrahim Afellay als assistent-coach van trainer Peter Bosz bij PSV. Dat laat de landskampioen uit Eindhoven weten. De 43-jarige oud-prof was eerder werkzaam bij FC Emmen, Roda JC en Heracles Almelo. Vorig jaar oktober werd hij ontslagen als hoofdtrainer van Heracles Almelo. Sibum tekent een contract voor twee jaar.
9 uur geleden