Excelsior zet Heracles in eerste duel play-offs op achterstand
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Heracles Almelo. De formatie van trainer Marinus Dijkhuizen versloeg op het eigen veld in Rotterdam de nummer 16 van de Eredivisie met 3-0. Zaterdag is de tweede en beslissende wedstrijd in Almelo.
Halverwege leidde Excelsior met 1-0. Marouan Azarkan scoorde in de 21e minuut, na een combinatie met Reuven Niemeijer. Vooral in het eerste half uur kregen de Rotterdammers kans op kans. Zo waren ook bijvoorbeeld Thijs Dallinga en Niemeijer dicht bij een doelpunt.
Heracles was voor rust zelden gevaarlijk. Wel schoot Nikolai Laursen in de 30e minuut op de lat.
Dreigender
Na de hervatting was er aanvankelijk meer sprake van gelijkwaardigheid. Toch was Excelsior ook nu wat dreigender. In de 74e minuut leidde dat tot de 2-0 van Dallinga, die scoorde na een pass van Niemeijer. De 3-0 kwam op naam van Couhaib Driouech, die zichzelf vrijspeelde en beheerst scoorde.
Azarkan viel amper 10 minuten na zijn treffer na een botsing met tegenstander Lucas Schoofs geblesseerd uit en werd per brancard van het veld gedragen. Hij leek even buiten bewustzijn te zijn geweest. In de slotfase viel ook Dallinga nog aangeslagen uit.
De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de finale, met als inzet een plaats in de Eredivisie voor volgend seizoen. De andere halve eindstrijd gaat tussen ADO Den Haag en FC Eindhoven. ADO won inmiddels het eerste duel: 2-1.
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
4 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
9 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 uur geleden