Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie
DEN BOSCH/EINDHOVEN (ANP) - Excelsior is uitgelopen aan kop van de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdammers wonnen met 3-0 de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch en kwamen op 32 punten. Dat zijn er 3 meer dan De Graafschap, dat met een ruime zege van 4-0 op TOP Oss naar de tweede plaats klom in de eerste divisie met 29 punten.
Helmond Sport zakte van de tweede naar de vijfde plaats door thuis met 4-3 te verliezen van FC Eindhoven. De Brabantse club zag ook FC Volendam voorbijkomen. De Noord-Hollanders klommen naar de derde plaats door een makkelijke overwinning in Eindhoven tegen Jong PSV: 1-4.
Spits Robert Mühren van FC Volendam maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en de eerste van zijn drie doelpunten betekende een mijlpaal. Volgens statistiekenbureau OptaJohn was dat zijn 150e goal in de eerste divisie en is hij de eerste voetballer die dat presteert. Bij zijn eerste twee doelpunten was aanvoerder Henk Veerman de aangever. De derde was een rake kopbal uit een vrije trap van Bilal Ould-Chikh.
Puntenaftrek
Het geplaagde Vitesse, dat nieuwe puntenaftrek boven het hoofd hangt, verloor in de Gelredome met 6-0 van SC Cambuur en blijft onderaan bungelen.
Koploper Excelsior scoorde voor rust twee keer via Arthur Zagré en Noah Naujoks. In de tweede helft maakte Jacky Donkor de derde. De Graafschap maakte al zijn vier doelpunten in de laatste tien minuten van de eerste helft. Ralf Seuntjens scoorde drie keer, waarvan twee uit een strafschop. Ibrahim El Kadiri was de andere doelpuntenmaker voor de Doetinchemmers.
FC Eindhoven kwam 3-1 voor tegen Helmond Sport, mede dankzij twee treffers van Sven Blummel. Helmond Sport wist een kwartier voor tijd op 3-3 te komen na goals van Anthony van den Hurk. Evan Rottier maakte in de 88e minuut de winnende goal voor de bezoekers.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
18 uur geleden