Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

DEN BOSCH/EINDHOVEN (ANP) - Excelsior is uitgelopen aan kop van de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdammers wonnen met 3-0 de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch en kwamen op 32 punten. Dat zijn er 3 meer dan De Graafschap, dat met een ruime zege van 4-0 op TOP Oss naar de tweede plaats klom in de eerste divisie met 29 punten.

Helmond Sport zakte van de tweede naar de vijfde plaats door thuis met 4-3 te verliezen van FC Eindhoven. De Brabantse club zag ook FC Volendam voorbijkomen. De Noord-Hollanders klommen naar de derde plaats door een makkelijke overwinning in Eindhoven tegen Jong PSV: 1-4.

Spits Robert Mühren van FC Volendam maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en de eerste van zijn drie doelpunten betekende een mijlpaal. Volgens statistiekenbureau OptaJohn was dat zijn 150e goal in de eerste divisie en is hij de eerste voetballer die dat presteert. Bij zijn eerste twee doelpunten was aanvoerder Henk Veerman de aangever. De derde was een rake kopbal uit een vrije trap van Bilal Ould-Chikh.

Puntenaftrek

Het geplaagde Vitesse, dat nieuwe puntenaftrek boven het hoofd hangt, verloor in de Gelredome met 6-0 van SC Cambuur en blijft onderaan bungelen.

Koploper Excelsior scoorde voor rust twee keer via Arthur Zagré en Noah Naujoks. In de tweede helft maakte Jacky Donkor de derde. De Graafschap maakte al zijn vier doelpunten in de laatste tien minuten van de eerste helft. Ralf Seuntjens scoorde drie keer, waarvan twee uit een strafschop. Ibrahim El Kadiri was de andere doelpuntenmaker voor de Doetinchemmers.

FC Eindhoven kwam 3-1 voor tegen Helmond Sport, mede dankzij twee treffers van Sven Blummel. Helmond Sport wist een kwartier voor tijd op 3-3 te komen na goals van Anthony van den Hurk. Evan Rottier maakte in de 88e minuut de winnende goal voor de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

6 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

6 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

6 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

7 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

7 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

7 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

7 uur geleden