Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

DEN BOSCH/EINDHOVEN (ANP) - Excelsior is uitgelopen aan kop van de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdammers wonnen met 3-0 de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch en kwamen op 32 punten. Dat zijn er 3 meer dan De Graafschap, dat met een ruime zege van 4-0 op TOP Oss naar de tweede plaats klom in de eerste divisie met 29 punten.

Helmond Sport zakte van de tweede naar de vijfde plaats door thuis met 4-3 te verliezen van FC Eindhoven. De Brabantse club zag ook FC Volendam voorbijkomen. De Noord-Hollanders klommen naar de derde plaats door een makkelijke overwinning in Eindhoven tegen Jong PSV: 1-4.

Spits Robert Mühren van FC Volendam maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en de eerste van zijn drie doelpunten betekende een mijlpaal. Volgens statistiekenbureau OptaJohn was dat zijn 150e goal in de eerste divisie en is hij de eerste voetballer die dat presteert. Bij zijn eerste twee doelpunten was aanvoerder Henk Veerman de aangever. De derde was een rake kopbal uit een vrije trap van Bilal Ould-Chikh.

Puntenaftrek

Het geplaagde Vitesse, dat nieuwe puntenaftrek boven het hoofd hangt, verloor in de Gelredome met 6-0 van SC Cambuur en blijft onderaan bungelen.

Koploper Excelsior scoorde voor rust twee keer via Arthur Zagré en Noah Naujoks. In de tweede helft maakte Jacky Donkor de derde. De Graafschap maakte al zijn vier doelpunten in de laatste tien minuten van de eerste helft. Ralf Seuntjens scoorde drie keer, waarvan twee uit een strafschop. Ibrahim El Kadiri was de andere doelpuntenmaker voor de Doetinchemmers.

FC Eindhoven kwam 3-1 voor tegen Helmond Sport, mede dankzij twee treffers van Sven Blummel. Helmond Sport wist een kwartier voor tijd op 3-3 te komen na goals van Anthony van den Hurk. Evan Rottier maakte in de 88e minuut de winnende goal voor de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

30 minuten geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

5 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

11 uur geleden