Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie

DEN BOSCH/EINDHOVEN (ANP) - Excelsior is uitgelopen aan kop van de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdammers wonnen met 3-0 de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch en kwamen op 32 punten. Dat zijn er 3 meer dan De Graafschap, dat met een ruime zege van 4-0 op TOP Oss naar de tweede plaats klom in de eerste divisie met 29 punten.

Helmond Sport zakte van de tweede naar de vijfde plaats door thuis met 4-3 te verliezen van FC Eindhoven. De Brabantse club zag ook FC Volendam voorbijkomen. De Noord-Hollanders klommen naar de derde plaats door een makkelijke overwinning in Eindhoven tegen Jong PSV: 1-4.

Spits Robert Mühren van FC Volendam maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en de eerste van zijn drie doelpunten betekende een mijlpaal. Volgens statistiekenbureau OptaJohn was dat zijn 150e goal in de eerste divisie en is hij de eerste voetballer die dat presteert. Bij zijn eerste twee doelpunten was aanvoerder Henk Veerman de aangever. De derde was een rake kopbal uit een vrije trap van Bilal Ould-Chikh.

Puntenaftrek

Het geplaagde Vitesse, dat nieuwe puntenaftrek boven het hoofd hangt, verloor in de Gelredome met 6-0 van SC Cambuur en blijft onderaan bungelen.

Koploper Excelsior scoorde voor rust twee keer via Arthur Zagré en Noah Naujoks. In de tweede helft maakte Jacky Donkor de derde. De Graafschap maakte al zijn vier doelpunten in de laatste tien minuten van de eerste helft. Ralf Seuntjens scoorde drie keer, waarvan twee uit een strafschop. Ibrahim El Kadiri was de andere doelpuntenmaker voor de Doetinchemmers.

FC Eindhoven kwam 3-1 voor tegen Helmond Sport, mede dankzij twee treffers van Sven Blummel. Helmond Sport wist een kwartier voor tijd op 3-3 te komen na goals van Anthony van den Hurk. Evan Rottier maakte in de 88e minuut de winnende goal voor de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

17 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

17 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

18 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

19 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

19 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

21 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 dag geleden