Excelsior wint van Den Bosch en loopt uit aan kop eerste divisie
DEN BOSCH/EINDHOVEN (ANP) - Excelsior is uitgelopen aan kop van de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdammers wonnen met 3-0 de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch en kwamen op 32 punten. Dat zijn er 3 meer dan De Graafschap, dat met een ruime zege van 4-0 op TOP Oss naar de tweede plaats klom in de eerste divisie met 29 punten.
Helmond Sport zakte van de tweede naar de vijfde plaats door thuis met 4-3 te verliezen van FC Eindhoven. De Brabantse club zag ook FC Volendam voorbijkomen. De Noord-Hollanders klommen naar de derde plaats door een makkelijke overwinning in Eindhoven tegen Jong PSV: 1-4.
Spits Robert Mühren van FC Volendam maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en de eerste van zijn drie doelpunten betekende een mijlpaal. Volgens statistiekenbureau OptaJohn was dat zijn 150e goal in de eerste divisie en is hij de eerste voetballer die dat presteert. Bij zijn eerste twee doelpunten was aanvoerder Henk Veerman de aangever. De derde was een rake kopbal uit een vrije trap van Bilal Ould-Chikh.
Puntenaftrek
Het geplaagde Vitesse, dat nieuwe puntenaftrek boven het hoofd hangt, verloor in de Gelredome met 6-0 van SC Cambuur en blijft onderaan bungelen.
Koploper Excelsior scoorde voor rust twee keer via Arthur Zagré en Noah Naujoks. In de tweede helft maakte Jacky Donkor de derde. De Graafschap maakte al zijn vier doelpunten in de laatste tien minuten van de eerste helft. Ralf Seuntjens scoorde drie keer, waarvan twee uit een strafschop. Ibrahim El Kadiri was de andere doelpuntenmaker voor de Doetinchemmers.
FC Eindhoven kwam 3-1 voor tegen Helmond Sport, mede dankzij twee treffers van Sven Blummel. Helmond Sport wist een kwartier voor tijd op 3-3 te komen na goals van Anthony van den Hurk. Evan Rottier maakte in de 88e minuut de winnende goal voor de bezoekers.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
6 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
22 minuten geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
47 minuten geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
2 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geleden