Excelsior wint met 4-3 bij NEC door doelpunt in laatste minuut
NIJMEGEN (ANP) - Excelsior heeft de uitwedstrijd tegen NEC gewonnen door een doelpunt diep in blessuretijd. Het duel leek uit te draaien op een 3-3-gelijkspel, maar in de slotseconden schoot de Zweedse invaller Oscar Uddenäs hard raak met links.
Zes van de zeven doelpunten werden gemaakt door een speler die voor het eerst uitkwam voor de club waarvoor hij scoorde. Alleen het openingsdoelpunt werd niet gemaakt door een debutant.
Nikolas Agrafiotis opende namens Excelsior de score in de 12e minuut, waarna NEC nog voor rust op voorsprong kwam via twee oud-Ajacieden. Youri Baas maakte met een kopbal gelijk en Sontje Hansen maakte er met een geplaatst schot met links nog voor de onderbreking 2-1 van.
Hetzelfde land
De Zweed Casper Widell scoorde in de tweede helft de gelijkmaker, maar niet veel later had NEC weer de leiding via de Japanse nieuwkomer Koki Ogawa. Dankzij Richie Omorowa, eveneens een Zweed, werd het opnieuw gelijk en een andere Zweed werd de matchwinner namens Excelsior.
Voor het eerst in de Eredivisie waren drie Zweden trefzeker voor een club in hetzelfde duel. De laatste keer dat drie buitenlandse spelers uit hetzelfde land trefzeker waren, was op 23 februari 2007. De Belgen Hans Somers, Giuseppe Rossini en Tom Caluwé scoorden toen voor FC Utrecht tegen NEC (3-0).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden