Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint met 4-3 bij NEC door doelpunt in laatste minuut

Excelsior wint met 4-3 bij NEC door doelpunt in laatste minuut

NIJMEGEN (ANP) - Excelsior heeft de uitwedstrijd tegen NEC gewonnen door een doelpunt diep in blessuretijd. Het duel leek uit te draaien op een 3-3-gelijkspel, maar in de slotseconden schoot de Zweedse invaller Oscar Uddenäs hard raak met links.

Zes van de zeven doelpunten werden gemaakt door een speler die voor het eerst uitkwam voor de club waarvoor hij scoorde. Alleen het openingsdoelpunt werd niet gemaakt door een debutant.

Nikolas Agrafiotis opende namens Excelsior de score in de 12e minuut, waarna NEC nog voor rust op voorsprong kwam via twee oud-Ajacieden. Youri Baas maakte met een kopbal gelijk en Sontje Hansen maakte er met een geplaatst schot met links nog voor de onderbreking 2-1 van.

Hetzelfde land

De Zweed Casper Widell scoorde in de tweede helft de gelijkmaker, maar niet veel later had NEC weer de leiding via de Japanse nieuwkomer Koki Ogawa. Dankzij Richie Omorowa, eveneens een Zweed, werd het opnieuw gelijk en een andere Zweed werd de matchwinner namens Excelsior.

Voor het eerst in de Eredivisie waren drie Zweden trefzeker voor een club in hetzelfde duel. De laatste keer dat drie buitenlandse spelers uit hetzelfde land trefzeker waren, was op 23 februari 2007. De Belgen Hans Somers, Giuseppe Rossini en Tom Caluwé scoorden toen voor FC Utrecht tegen NEC (3-0).

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

2 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

19 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

21 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

21 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

23 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden