Excelsior wint met 4-3 bij NEC door doelpunt in laatste minuut
NIJMEGEN (ANP) - Excelsior heeft de uitwedstrijd tegen NEC gewonnen door een doelpunt diep in blessuretijd. Het duel leek uit te draaien op een 3-3-gelijkspel, maar in de slotseconden schoot de Zweedse invaller Oscar Uddenäs hard raak met links.
Zes van de zeven doelpunten werden gemaakt door een speler die voor het eerst uitkwam voor de club waarvoor hij scoorde. Alleen het openingsdoelpunt werd niet gemaakt door een debutant.
Nikolas Agrafiotis opende namens Excelsior de score in de 12e minuut, waarna NEC nog voor rust op voorsprong kwam via twee oud-Ajacieden. Youri Baas maakte met een kopbal gelijk en Sontje Hansen maakte er met een geplaatst schot met links nog voor de onderbreking 2-1 van.
Hetzelfde land
De Zweed Casper Widell scoorde in de tweede helft de gelijkmaker, maar niet veel later had NEC weer de leiding via de Japanse nieuwkomer Koki Ogawa. Dankzij Richie Omorowa, eveneens een Zweed, werd het opnieuw gelijk en een andere Zweed werd de matchwinner namens Excelsior.
Voor het eerst in de Eredivisie waren drie Zweden trefzeker voor een club in hetzelfde duel. De laatste keer dat drie buitenlandse spelers uit hetzelfde land trefzeker waren, was op 23 februari 2007. De Belgen Hans Somers, Giuseppe Rossini en Tom Caluwé scoorden toen voor FC Utrecht tegen NEC (3-0).
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
3 uur geleden