Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC
KERKRADE (ANP) - Excelsior heeft zich in de play-offs om promotie en degradatie ten koste van Roda JC geplaatst voor de halve finales. De Rotterdammers wonnen na verlenging met 2-0 in Kerkrade. Het eerste duel was eerder deze week in 2-2 geƫindigd.
Invaller Couhaib Driouech, in de 84e minuut in de ploeg gekomen voor Marouan Azarkan, zette Excelsior in het Parkstad Limburg Stadion op voorsprong. Driouech tikte de bal in de 95e minuut van dichtbij binnen nadat Thijs Dallinga een voorzet vanaf de rechterflank fraai met zijn hak had verlengd. Halverwege de tweede helft had Dallinga, in het reguliere seizoen goed voor 32 doelpunten, nog een penalty gemist. De strafschop was toegekend omdat Davy van den Berg een overtreding had gemaakt op Reuven Niemeijer.
Nikolas Agrafiotis zorgde in de blessuretijd van de verlenging voor de beslissing door de bal na een counter eenvoudig binnen te schieten na een breedtepass van Julian Baas.
Nummer 16
Excelsior neemt het in de halve finales op tegen de nummer 16 van de Eredivisie, die zondagmiddag bekend wordt. De Rotterdammers hopen na drie seizoenen in de eerste divisie terug te keren op het hoogste niveau.
Roda JC speelde in het seizoen 2017-2018 voor het laatst in de Eredivisie. De Limburgers werden toen zestiende en kwamen sindsdien in de Keuken Kampioen Divisie nog niet verder dan de vijfde plek.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
11 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
15 uur geleden