Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC
KERKRADE (ANP) - Excelsior heeft zich in de play-offs om promotie en degradatie ten koste van Roda JC geplaatst voor de halve finales. De Rotterdammers wonnen na verlenging met 2-0 in Kerkrade. Het eerste duel was eerder deze week in 2-2 geëindigd.
Invaller Couhaib Driouech, in de 84e minuut in de ploeg gekomen voor Marouan Azarkan, zette Excelsior in het Parkstad Limburg Stadion op voorsprong. Driouech tikte de bal in de 95e minuut van dichtbij binnen nadat Thijs Dallinga een voorzet vanaf de rechterflank fraai met zijn hak had verlengd. Halverwege de tweede helft had Dallinga, in het reguliere seizoen goed voor 32 doelpunten, nog een penalty gemist. De strafschop was toegekend omdat Davy van den Berg een overtreding had gemaakt op Reuven Niemeijer.
Nikolas Agrafiotis zorgde in de blessuretijd van de verlenging voor de beslissing door de bal na een counter eenvoudig binnen te schieten na een breedtepass van Julian Baas.
Nummer 16
Excelsior neemt het in de halve finales op tegen de nummer 16 van de Eredivisie, die zondagmiddag bekend wordt. De Rotterdammers hopen na drie seizoenen in de eerste divisie terug te keren op het hoogste niveau.
Roda JC speelde in het seizoen 2017-2018 voor het laatst in de Eredivisie. De Limburgers werden toen zestiende en kwamen sindsdien in de Keuken Kampioen Divisie nog niet verder dan de vijfde plek.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
9 uur geleden