Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC

Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC

KERKRADE (ANP) - Excelsior heeft zich in de play-offs om promotie en degradatie ten koste van Roda JC geplaatst voor de halve finales. De Rotterdammers wonnen na verlenging met 2-0 in Kerkrade. Het eerste duel was eerder deze week in 2-2 geëindigd.

Invaller Couhaib Driouech, in de 84e minuut in de ploeg gekomen voor Marouan Azarkan, zette Excelsior in het Parkstad Limburg Stadion op voorsprong. Driouech tikte de bal in de 95e minuut van dichtbij binnen nadat Thijs Dallinga een voorzet vanaf de rechterflank fraai met zijn hak had verlengd. Halverwege de tweede helft had Dallinga, in het reguliere seizoen goed voor 32 doelpunten, nog een penalty gemist. De strafschop was toegekend omdat Davy van den Berg een overtreding had gemaakt op Reuven Niemeijer.

Nikolas Agrafiotis zorgde in de blessuretijd van de verlenging voor de beslissing door de bal na een counter eenvoudig binnen te schieten na een breedtepass van Julian Baas.

Nummer 16

Excelsior neemt het in de halve finales op tegen de nummer 16 van de Eredivisie, die zondagmiddag bekend wordt. De Rotterdammers hopen na drie seizoenen in de eerste divisie terug te keren op het hoogste niveau.

Roda JC speelde in het seizoen 2017-2018 voor het laatst in de Eredivisie. De Limburgers werden toen zestiende en kwamen sindsdien in de Keuken Kampioen Divisie nog niet verder dan de vijfde plek.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Tsjechië ontslagen na nederlaag tegen de Faeröer

PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.

5 uur geleden
De Jong verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2029

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.

5 uur geleden
KNVB ziet afname grootschalige incidenten en stadionverboden

ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.

10 uur geleden
Curaçao speelt gelijk tegen Trinidad en Tobago in WK-kwalificatie

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.

16 uur geleden
Engeland stelt WK-ticket veilig met ruime overwinning bij Letland

RIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.

21 uur geleden
Qatar na zege op Verenigde Arabische Emiraten naar WK

DOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.

22 uur geleden
Zuid-Afrika voor het eerst sinds 2010 weer naar WK voetbal

MBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.

23 uur geleden