Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC

Excelsior wint in play-offs na verlenging bij Roda JC

KERKRADE (ANP) - Excelsior heeft zich in de play-offs om promotie en degradatie ten koste van Roda JC geplaatst voor de halve finales. De Rotterdammers wonnen na verlenging met 2-0 in Kerkrade. Het eerste duel was eerder deze week in 2-2 geëindigd.

Invaller Couhaib Driouech, in de 84e minuut in de ploeg gekomen voor Marouan Azarkan, zette Excelsior in het Parkstad Limburg Stadion op voorsprong. Driouech tikte de bal in de 95e minuut van dichtbij binnen nadat Thijs Dallinga een voorzet vanaf de rechterflank fraai met zijn hak had verlengd. Halverwege de tweede helft had Dallinga, in het reguliere seizoen goed voor 32 doelpunten, nog een penalty gemist. De strafschop was toegekend omdat Davy van den Berg een overtreding had gemaakt op Reuven Niemeijer.

Nikolas Agrafiotis zorgde in de blessuretijd van de verlenging voor de beslissing door de bal na een counter eenvoudig binnen te schieten na een breedtepass van Julian Baas.

Nummer 16

Excelsior neemt het in de halve finales op tegen de nummer 16 van de Eredivisie, die zondagmiddag bekend wordt. De Rotterdammers hopen na drie seizoenen in de eerste divisie terug te keren op het hoogste niveau.

Roda JC speelde in het seizoen 2017-2018 voor het laatst in de Eredivisie. De Limburgers werden toen zestiende en kwamen sindsdien in de Keuken Kampioen Divisie nog niet verder dan de vijfde plek.

Meer uit Voetbal

Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

18 minuten geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

1 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

4 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

4 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

12 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

13 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

15 uur geleden