Excelsior wint eerste duel bij ADO in halve finales play-offs
DEN HAAG (ANP) - Excelsior heeft bij ADO Den Haag een goede uitgangspositie gecreëerd in het eerste duel in de halve finales van de play-offs voor een plek in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen boekte een 2-1-zege in Den Haag. De return staat zaterdag in Rotterdam op het programma.
ADO, de nummer 5 van de Keuken Kampioen Divisie, had in de eerste ronde van de play-offs De Graafschap uitgeschakeld (2-3, 2-2). Excelsior moest de nacompetitie in, nadat de Rotterdammers in de Eredivisie op de zestiende plaats waren geëindigd.
ADO begon in het eigen stadion beter aan de wedstrijd en kreeg na tien minuten drie grote kansen op rij. Matteo Waem verprutste een kopkans na een corner, waarna Gylermo Siereveld bij een volgende hoekschop de bal tegen keeper Stijn van Gassel kopte. Daryl van Mieghem miste even later een voorzet van Jari Vlak.
Excelsior herpakte zich en stond tien minuten later met 2-0 voor, met dank aan Couhaib Driouech. De middenvelder opende in de 16e minuut de score met een schot dat via een ADO-been binnenvloog. Na een goede actie van Driouech schoof Lance Duijvestijn even later de 2-0 binnen.
ADO was meteen na rust dreigend bij een scrimmage, maar daarna werd de ploeg pas halverwege de tweede helft weer gevaarlijk met een schot uit de draai van Joel Ideho. In de 71e minuut vond Ideho met een voorzet Henk Veerman bij de tweede paal en de spits scoorde met een knappe volley in de verre hoek, 1-2. Van Mieghem was nog dicht bij de 2-2, voordat Veerman in de blessuretijd van dichtbij over schoot.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
19 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
33 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
16 uur geleden