Excelsior wint eerste duel bij ADO in halve finales play-offs
DEN HAAG (ANP) - Excelsior heeft bij ADO Den Haag een goede uitgangspositie gecreëerd in het eerste duel in de halve finales van de play-offs voor een plek in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen boekte een 2-1-zege in Den Haag. De return staat zaterdag in Rotterdam op het programma.
ADO, de nummer 5 van de Keuken Kampioen Divisie, had in de eerste ronde van de play-offs De Graafschap uitgeschakeld (2-3, 2-2). Excelsior moest de nacompetitie in, nadat de Rotterdammers in de Eredivisie op de zestiende plaats waren geëindigd.
ADO begon in het eigen stadion beter aan de wedstrijd en kreeg na tien minuten drie grote kansen op rij. Matteo Waem verprutste een kopkans na een corner, waarna Gylermo Siereveld bij een volgende hoekschop de bal tegen keeper Stijn van Gassel kopte. Daryl van Mieghem miste even later een voorzet van Jari Vlak.
Excelsior herpakte zich en stond tien minuten later met 2-0 voor, met dank aan Couhaib Driouech. De middenvelder opende in de 16e minuut de score met een schot dat via een ADO-been binnenvloog. Na een goede actie van Driouech schoof Lance Duijvestijn even later de 2-0 binnen.
ADO was meteen na rust dreigend bij een scrimmage, maar daarna werd de ploeg pas halverwege de tweede helft weer gevaarlijk met een schot uit de draai van Joel Ideho. In de 71e minuut vond Ideho met een voorzet Henk Veerman bij de tweede paal en de spits scoorde met een knappe volley in de verre hoek, 1-2. Van Mieghem was nog dicht bij de 2-2, voordat Veerman in de blessuretijd van dichtbij over schoot.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden