Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior wint eerste duel bij ADO in halve finales play-offs

Excelsior wint eerste duel bij ADO in halve finales play-offs

DEN HAAG (ANP) - Excelsior heeft bij ADO Den Haag een goede uitgangspositie gecreëerd in het eerste duel in de halve finales van de play-offs voor een plek in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen boekte een 2-1-zege in Den Haag. De return staat zaterdag in Rotterdam op het programma.

ADO, de nummer 5 van de Keuken Kampioen Divisie, had in de eerste ronde van de play-offs De Graafschap uitgeschakeld (2-3, 2-2). Excelsior moest de nacompetitie in, nadat de Rotterdammers in de Eredivisie op de zestiende plaats waren geëindigd.

ADO begon in het eigen stadion beter aan de wedstrijd en kreeg na tien minuten drie grote kansen op rij. Matteo Waem verprutste een kopkans na een corner, waarna Gylermo Siereveld bij een volgende hoekschop de bal tegen keeper Stijn van Gassel kopte. Daryl van Mieghem miste even later een voorzet van Jari Vlak.

Excelsior herpakte zich en stond tien minuten later met 2-0 voor, met dank aan Couhaib Driouech. De middenvelder opende in de 16e minuut de score met een schot dat via een ADO-been binnenvloog. Na een goede actie van Driouech schoof Lance Duijvestijn even later de 2-0 binnen.

ADO was meteen na rust dreigend bij een scrimmage, maar daarna werd de ploeg pas halverwege de tweede helft weer gevaarlijk met een schot uit de draai van Joel Ideho. In de 71e minuut vond Ideho met een voorzet Henk Veerman bij de tweede paal en de spits scoorde met een knappe volley in de verre hoek, 1-2. Van Mieghem was nog dicht bij de 2-2, voordat Veerman in de blessuretijd van dichtbij over schoot.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

17 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

18 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

20 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

20 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

21 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

23 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

23 uur geleden