Excelsior wint eerste duel bij ADO in halve finales play-offs
DEN HAAG (ANP) - Excelsior heeft bij ADO Den Haag een goede uitgangspositie gecreëerd in het eerste duel in de halve finales van de play-offs voor een plek in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen boekte een 2-1-zege in Den Haag. De return staat zaterdag in Rotterdam op het programma.
ADO, de nummer 5 van de Keuken Kampioen Divisie, had in de eerste ronde van de play-offs De Graafschap uitgeschakeld (2-3, 2-2). Excelsior moest de nacompetitie in, nadat de Rotterdammers in de Eredivisie op de zestiende plaats waren geëindigd.
ADO begon in het eigen stadion beter aan de wedstrijd en kreeg na tien minuten drie grote kansen op rij. Matteo Waem verprutste een kopkans na een corner, waarna Gylermo Siereveld bij een volgende hoekschop de bal tegen keeper Stijn van Gassel kopte. Daryl van Mieghem miste even later een voorzet van Jari Vlak.
Excelsior herpakte zich en stond tien minuten later met 2-0 voor, met dank aan Couhaib Driouech. De middenvelder opende in de 16e minuut de score met een schot dat via een ADO-been binnenvloog. Na een goede actie van Driouech schoof Lance Duijvestijn even later de 2-0 binnen.
ADO was meteen na rust dreigend bij een scrimmage, maar daarna werd de ploeg pas halverwege de tweede helft weer gevaarlijk met een schot uit de draai van Joel Ideho. In de 71e minuut vond Ideho met een voorzet Henk Veerman bij de tweede paal en de spits scoorde met een knappe volley in de verre hoek, 1-2. Van Mieghem was nog dicht bij de 2-2, voordat Veerman in de blessuretijd van dichtbij over schoot.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden