
Excelsior verzekert zich met zege op Fortuna van handhaving
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich met een overwinning op Fortuna Sittard verzekerd van een langer verblijf in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen zegevierde voor eigen publiek met 3-0 en vergrootte de voorsprong op FC Emmen, de nummer 16 van de ranglijst, tot 4 punten met nog één wedstrijd te gaan. FC Emmen verloor van de kersverse landskampioen Feyenoord en gaat de play-offs om promotie/degradatie in.
Excelsior trok het duel met het al uitgespeelde Fortuna Sittard na rust naar zich toe, na een rommelige eerste helft zonder al te veel kansen. Kik Pierie opende na een uur spelen de score. De verdediger kopte een indraaiende voorzet van Marouan Azarkan binnen (1-0). Couhaib Driouech verdubbelde een kwartier later de voorsprong, ook met het hoofd. De linksbuiten kon een voorzet van Kenzo Goudmijn ongehinderd inkoppen. In de slotfase schoot Goudmijn op aangeven van Driouech de 3-0 binnen.
Na het laatste fluitsignaal kwamen supporters van Excelsior het veld op om de uitkomst te vieren. De ploeg van Dijkhuizen promoveerde vorig jaar na een ware thriller in de finale van de play-offs tegen ADO Den Haag naar de Eredivisie. Op het hoogste niveau had Excelsior het niet makkelijk, maar met de negende zege van het seizoen werd zondag wel behoud in de Eredivisie veiliggesteld. De Kralingers sluiten de competitie volgende week af tegen FC Volendam, dat zondag ook zeker werd van een tweede seizoen op rij in de hoogste afdeling.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.
12 uur geleden