Excelsior verzekert zich met zege op Fortuna van handhaving
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich met een overwinning op Fortuna Sittard verzekerd van een langer verblijf in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen zegevierde voor eigen publiek met 3-0 en vergrootte de voorsprong op FC Emmen, de nummer 16 van de ranglijst, tot 4 punten met nog één wedstrijd te gaan. FC Emmen verloor van de kersverse landskampioen Feyenoord en gaat de play-offs om promotie/degradatie in.
Excelsior trok het duel met het al uitgespeelde Fortuna Sittard na rust naar zich toe, na een rommelige eerste helft zonder al te veel kansen. Kik Pierie opende na een uur spelen de score. De verdediger kopte een indraaiende voorzet van Marouan Azarkan binnen (1-0). Couhaib Driouech verdubbelde een kwartier later de voorsprong, ook met het hoofd. De linksbuiten kon een voorzet van Kenzo Goudmijn ongehinderd inkoppen. In de slotfase schoot Goudmijn op aangeven van Driouech de 3-0 binnen.
Na het laatste fluitsignaal kwamen supporters van Excelsior het veld op om de uitkomst te vieren. De ploeg van Dijkhuizen promoveerde vorig jaar na een ware thriller in de finale van de play-offs tegen ADO Den Haag naar de Eredivisie. Op het hoogste niveau had Excelsior het niet makkelijk, maar met de negende zege van het seizoen werd zondag wel behoud in de Eredivisie veiliggesteld. De Kralingers sluiten de competitie volgende week af tegen FC Volendam, dat zondag ook zeker werd van een tweede seizoen op rij in de hoogste afdeling.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
12 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
12 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
15 uur geleden