Excelsior verzekert zich met zege op Fortuna van handhaving
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich met een overwinning op Fortuna Sittard verzekerd van een langer verblijf in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen zegevierde voor eigen publiek met 3-0 en vergrootte de voorsprong op FC Emmen, de nummer 16 van de ranglijst, tot 4 punten met nog één wedstrijd te gaan. FC Emmen verloor van de kersverse landskampioen Feyenoord en gaat de play-offs om promotie/degradatie in.
Excelsior trok het duel met het al uitgespeelde Fortuna Sittard na rust naar zich toe, na een rommelige eerste helft zonder al te veel kansen. Kik Pierie opende na een uur spelen de score. De verdediger kopte een indraaiende voorzet van Marouan Azarkan binnen (1-0). Couhaib Driouech verdubbelde een kwartier later de voorsprong, ook met het hoofd. De linksbuiten kon een voorzet van Kenzo Goudmijn ongehinderd inkoppen. In de slotfase schoot Goudmijn op aangeven van Driouech de 3-0 binnen.
Na het laatste fluitsignaal kwamen supporters van Excelsior het veld op om de uitkomst te vieren. De ploeg van Dijkhuizen promoveerde vorig jaar na een ware thriller in de finale van de play-offs tegen ADO Den Haag naar de Eredivisie. Op het hoogste niveau had Excelsior het niet makkelijk, maar met de negende zege van het seizoen werd zondag wel behoud in de Eredivisie veiliggesteld. De Kralingers sluiten de competitie volgende week af tegen FC Volendam, dat zondag ook zeker werd van een tweede seizoen op rij in de hoogste afdeling.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
1 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
17 uur geleden