Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior verzekert zich met zege op Fortuna van handhaving

Excelsior verzekert zich met zege op Fortuna van handhaving

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich met een overwinning op Fortuna Sittard verzekerd van een langer verblijf in de Eredivisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen zegevierde voor eigen publiek met 3-0 en vergrootte de voorsprong op FC Emmen, de nummer 16 van de ranglijst, tot 4 punten met nog één wedstrijd te gaan. FC Emmen verloor van de kersverse landskampioen Feyenoord en gaat de play-offs om promotie/degradatie in.

Excelsior trok het duel met het al uitgespeelde Fortuna Sittard na rust naar zich toe, na een rommelige eerste helft zonder al te veel kansen. Kik Pierie opende na een uur spelen de score. De verdediger kopte een indraaiende voorzet van Marouan Azarkan binnen (1-0). Couhaib Driouech verdubbelde een kwartier later de voorsprong, ook met het hoofd. De linksbuiten kon een voorzet van Kenzo Goudmijn ongehinderd inkoppen. In de slotfase schoot Goudmijn op aangeven van Driouech de 3-0 binnen.

Na het laatste fluitsignaal kwamen supporters van Excelsior het veld op om de uitkomst te vieren. De ploeg van Dijkhuizen promoveerde vorig jaar na een ware thriller in de finale van de play-offs tegen ADO Den Haag naar de Eredivisie. Op het hoogste niveau had Excelsior het niet makkelijk, maar met de negende zege van het seizoen werd zondag wel behoud in de Eredivisie veiliggesteld. De Kralingers sluiten de competitie volgende week af tegen FC Volendam, dat zondag ook zeker werd van een tweede seizoen op rij in de hoogste afdeling.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

4 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

8 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

8 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

12 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

12 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

13 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

14 uur geleden