Excelsior verliest van Cambuur en laat kans op koppositie liggen
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior is er in de eerste divisie niet in geslaagd de eerste plaats in handen te nemen. De Rotterdammers gingen voor eigen publiek ten onder tegen SC Cambuur: 0-1. Excelsior had dit seizoen alle andere thuisduels, vijf in totaal, gewonnen.
Verdediger Kik Pierie slaagde er na een ingooi in de 35e minuut niet in de bal goed naar voren te schieten. Remco Balk profiteerde daarvan en schoot de bal na een sprintje hoog in het dak van het doel. Excelsior kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker, vooral kort voor rust, maar Cambuur hield stand.
Excelsior blijft op de derde plaats staan met 23 punten uit twaalf duels. Koploper Helmond Sport heeft 24 punten en gaat zondag op bezoek bij MVV Maastricht.
Cambuur is met 16 punten opgeklommen naar de achtste positie. De Friezen, onder leiding van coach Henk de Jong, behaalden vier van hun vijf zeges in uitduels.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
18 uur geleden