Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior verkoopt topscorer Dallinga aan Toulouse

Excelsior verkoopt topscorer Dallinga aan Toulouse

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior gaat zonder Thijs Dallinga de Eredivisie in. De 21-jarige spits, afgelopen seizoen de topscorer van de Rotterdammers met 36 doelpunten, stapt over naar Toulouse FC. Die Franse club promoveerde afgelopen seizoen als kampioen naar de hoogste divisie, de Ligue 1.

Excelsior nam Dallinga vorig jaar over van FC Groningen. De spits, die toen een contract voor twee seizoenen ondertekende, werd met 32 doelpunten topscorer van de Keuken Kampioen Divisie en maakte ook vier goals in de play-offs om promotie/degradatie. In de finale van de play-offs won Excelsior via strafschoppen van ADO Den Haag, nadat het in de return een achterstand van 3-0 had weggewerkt (4-4).

De Rotterdamse club wilde graag met Dallinga de Eredivisie in, maar de spits liet de clubleiding weten een transfer te willen maken. "Excelsior was voor mij de juiste keuze om mezelf verder te ontwikkelen en ik vind het mooi om nu weer een volgende stap te maken", aldus de spits, die bij Toulouse gaat voetballen met Branco van den Boomen. Deze oud-speler van onder meer FC Eindhoven, sc Heerenveen en De Graafschap had afgelopen seizoen met twaalf doelpunten en heel wat assists een belangrijk aandeel in de promotie naar de Ligue 1.

Meer uit Voetbal

Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

24 minuten geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

4 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

4 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

7 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

7 uur geleden
Willem II pakt tegen PEC derde punt van dit Eredivisieseizoen

TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.

19 uur geleden
Koploper Heracles wint ruim van Roda en loopt uit op nummer 2 VVV

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.

19 uur geleden