Excelsior verkoopt topscorer Dallinga aan Toulouse
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior gaat zonder Thijs Dallinga de Eredivisie in. De 21-jarige spits, afgelopen seizoen de topscorer van de Rotterdammers met 36 doelpunten, stapt over naar Toulouse FC. Die Franse club promoveerde afgelopen seizoen als kampioen naar de hoogste divisie, de Ligue 1.
Excelsior nam Dallinga vorig jaar over van FC Groningen. De spits, die toen een contract voor twee seizoenen ondertekende, werd met 32 doelpunten topscorer van de Keuken Kampioen Divisie en maakte ook vier goals in de play-offs om promotie/degradatie. In de finale van de play-offs won Excelsior via strafschoppen van ADO Den Haag, nadat het in de return een achterstand van 3-0 had weggewerkt (4-4).
De Rotterdamse club wilde graag met Dallinga de Eredivisie in, maar de spits liet de clubleiding weten een transfer te willen maken. "Excelsior was voor mij de juiste keuze om mezelf verder te ontwikkelen en ik vind het mooi om nu weer een volgende stap te maken", aldus de spits, die bij Toulouse gaat voetballen met Branco van den Boomen. Deze oud-speler van onder meer FC Eindhoven, sc Heerenveen en De Graafschap had afgelopen seizoen met twaalf doelpunten en heel wat assists een belangrijk aandeel in de promotie naar de Ligue 1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Ajax en PSV hebben zondag in uitwedstrijden overwinningen geboekt in de Vrouwen Eredivisie. Ajax versloeg Feyenoord in Rotterdam met 4-1. PSV won met 3-0 op bezoek bij ADO Den Haag.
56 minuten geledenVENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
8 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
21 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
22 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
22 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
23 uur geleden