Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior verkoopt topscorer Dallinga aan Toulouse

Excelsior verkoopt topscorer Dallinga aan Toulouse

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior gaat zonder Thijs Dallinga de Eredivisie in. De 21-jarige spits, afgelopen seizoen de topscorer van de Rotterdammers met 36 doelpunten, stapt over naar Toulouse FC. Die Franse club promoveerde afgelopen seizoen als kampioen naar de hoogste divisie, de Ligue 1.

Excelsior nam Dallinga vorig jaar over van FC Groningen. De spits, die toen een contract voor twee seizoenen ondertekende, werd met 32 doelpunten topscorer van de Keuken Kampioen Divisie en maakte ook vier goals in de play-offs om promotie/degradatie. In de finale van de play-offs won Excelsior via strafschoppen van ADO Den Haag, nadat het in de return een achterstand van 3-0 had weggewerkt (4-4).

De Rotterdamse club wilde graag met Dallinga de Eredivisie in, maar de spits liet de clubleiding weten een transfer te willen maken. "Excelsior was voor mij de juiste keuze om mezelf verder te ontwikkelen en ik vind het mooi om nu weer een volgende stap te maken", aldus de spits, die bij Toulouse gaat voetballen met Branco van den Boomen. Deze oud-speler van onder meer FC Eindhoven, sc Heerenveen en De Graafschap had afgelopen seizoen met twaalf doelpunten en heel wat assists een belangrijk aandeel in de promotie naar de Ligue 1.

Meer uit Voetbal

FA: zaak ManCity heeft grote gevolgen voor integriteit voetbal

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.

30 minuten geleden
Griek Tzolis houdt dijbeenblessure over aan duel met Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.

2 uur geleden
Lang na goede invalbeurt blij weer van waarde voor Oranje te zijn

THESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.

11 uur geleden
Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

13 uur geleden
Casparij met Manchester City gelijk tegen Real Madrid

MANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.

13 uur geleden
Dumfries geeft Oranje complimenten voor wilskracht na rust

THESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.

13 uur geleden
Van Dijk noemt eerste helft Oranje bij Grieken onacceptabel

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.

13 uur geleden