Excelsior-trainer Dijkhuizen genoot van mindset en Goudmijn
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior-trainer Marinus Dijkhuizen had genoten van de mindset van zijn ploeg in het belangrijke duel met FC Volendam in de strijd tegen degradatie. De Rotterdamse ploeg boekte de eerste zege in bijna drie maanden en wel met duidelijke cijfers: 4-0.
"De mindset was fantastisch en we hadden veel kwaliteit op het veld. De jongens die er een tijdje niet bij waren, maakten het verschil. Vanaf de eerste minuut was het wachten op de 1-0 en die viel gelukkig voor rust. Direct daarna viel zelfs de 2-0. Dat was lekker. We waren zo vastberaden, je zag al heel snel dat het vandaag niet mis kon gaan", aldus Dijkhuizen voor de camera van ESPN.
Kenzo Goudmijn kwam niet tot scoren, maar vervulde wel een hoofdrol. "Ja, die was wel on fire", zei Dijkhuizen. "Het werd eerlijk gezegd ook wel een beetje tijd voor hem, want hij kan heel goed voetballen. Het is goed dat hij het nu liet zien."
Na afloop was Goudmijn ook betrokken bij de opstootjes tussen beide ploegen. Daarbij kreeg Troy Parrott van de Rotterdammers rood. "Ik ben even bij Danny Makkelie geweest in de scheidsrechterskamer. Ik heb hem heel hoog zitten, maar die rode kaart vond ik iets aan de zware kant", aldus de trainer. "Hij moet het niet doen, maar ik zag vorige week in de Klassieker heftigere dingen die minder zwaar bestraft werden."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met dezelfde opstelling als vorige week tegen Go Ahead Eagles (2-2) aan de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Voor trainer Giovanni van Bronckhorst is de teleurstellende uitslag geen reden om een van zijn basisspelers te vervangen.
6 minuten geledenLILLE (ANP) - Ayyoub Bouaddi is bijna speler van Manchester City. "We zijn nagenoeg akkoord over zijn transfer", bevestigde technisch directeur Sylvain Armand van Lille het aanstaande vertrek van zijn sterspeler.
12 minuten geledenHELSINKI (ANP/RTR) - Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen, Zweden en de Faeröer hebben het vertrouwen in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA opgezegd. De Noordse landen steunen in een zeldzame gezamenlijke verklaring de lijn van de Europese voetbalbond UEFA, die oproept tot bestuurlijke hervormingen bij de FIFA na het inmiddels ingetrokken investeringsplan van Infantino.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari heeft zondag officieel afscheid genomen van PSV. De 25-jarige spelmaker werd voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen FC Groningen luid toegezongen in het Philips Stadion. Saibari liep een ereronde om de fans te bedanken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is na drie wedstrijden nog ongeslagen in de Eredivisie. De formatie van trainer Joseph Oosting was in de eigen Adelaarshorst met 3-1 te sterk voor het gepromoveerde ADO Den Haag.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen FC Groningen in de Eredivisie met Kodai Sano en Noah Fernandez in het basiselftal. De twee middenvelders nemen, in vergelijking met het uitduel met Excelsior van vorige week, de plaatsen in van Joey Veerman en Paul Wanner.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Inter Miami heeft ondanks een doelpunt van Lionel Messi voor de vijfde wedstrijd op rij niet weten te winnen. De formatie uit Florida ging in de Major League Soccer (MLS) voor eigen publiek met 2-1 onderuit tegen Toronto FC.
7 uur geleden