Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior-trainer Dijkhuizen genoot van mindset en Goudmijn

Excelsior-trainer Dijkhuizen genoot van mindset en Goudmijn

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior-trainer Marinus Dijkhuizen had genoten van de mindset van zijn ploeg in het belangrijke duel met FC Volendam in de strijd tegen degradatie. De Rotterdamse ploeg boekte de eerste zege in bijna drie maanden en wel met duidelijke cijfers: 4-0.

"De mindset was fantastisch en we hadden veel kwaliteit op het veld. De jongens die er een tijdje niet bij waren, maakten het verschil. Vanaf de eerste minuut was het wachten op de 1-0 en die viel gelukkig voor rust. Direct daarna viel zelfs de 2-0. Dat was lekker. We waren zo vastberaden, je zag al heel snel dat het vandaag niet mis kon gaan", aldus Dijkhuizen voor de camera van ESPN.

Kenzo Goudmijn kwam niet tot scoren, maar vervulde wel een hoofdrol. "Ja, die was wel on fire", zei Dijkhuizen. "Het werd eerlijk gezegd ook wel een beetje tijd voor hem, want hij kan heel goed voetballen. Het is goed dat hij het nu liet zien."

Na afloop was Goudmijn ook betrokken bij de opstootjes tussen beide ploegen. Daarbij kreeg Troy Parrott van de Rotterdammers rood. "Ik ben even bij Danny Makkelie geweest in de scheidsrechterskamer. Ik heb hem heel hoog zitten, maar die rode kaart vond ik iets aan de zware kant", aldus de trainer. "Hij moet het niet doen, maar ik zag vorige week in de Klassieker heftigere dingen die minder zwaar bestraft werden."

Meer uit Voetbal

Henk Fraser aangesteld als nieuwe bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft de Nederlandse trainer Henk Fraser aangesteld als bondscoach van de nationale mannenvoetbalselectie, meldt het Surinaamse nieuwsplatform Key News. Fraser maakte in 2025 al deel uit van de technische staf van toenmalig bondscoach Stanley Menzo.

32 minuten geleden
Tunesië stelt Chaâbani aan als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).

7 uur geleden
Willem II haalt verdediger Ter Avest terug naar Nederland

TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.

10 uur geleden
UEFA wijst plan FIFA voor aandelenverkoop WK resoluut af

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.

10 uur geleden
Slechts geel in Bundesliga na beledigen speler met bedekte mond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.

12 uur geleden
Mancini keert terug als bondscoach van Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.

13 uur geleden
Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

14 uur geleden