Excelsior-trainer Dijkhuizen genoot van mindset en Goudmijn
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior-trainer Marinus Dijkhuizen had genoten van de mindset van zijn ploeg in het belangrijke duel met FC Volendam in de strijd tegen degradatie. De Rotterdamse ploeg boekte de eerste zege in bijna drie maanden en wel met duidelijke cijfers: 4-0.
"De mindset was fantastisch en we hadden veel kwaliteit op het veld. De jongens die er een tijdje niet bij waren, maakten het verschil. Vanaf de eerste minuut was het wachten op de 1-0 en die viel gelukkig voor rust. Direct daarna viel zelfs de 2-0. Dat was lekker. We waren zo vastberaden, je zag al heel snel dat het vandaag niet mis kon gaan", aldus Dijkhuizen voor de camera van ESPN.
Kenzo Goudmijn kwam niet tot scoren, maar vervulde wel een hoofdrol. "Ja, die was wel on fire", zei Dijkhuizen. "Het werd eerlijk gezegd ook wel een beetje tijd voor hem, want hij kan heel goed voetballen. Het is goed dat hij het nu liet zien."
Na afloop was Goudmijn ook betrokken bij de opstootjes tussen beide ploegen. Daarbij kreeg Troy Parrott van de Rotterdammers rood. "Ik ben even bij Danny Makkelie geweest in de scheidsrechterskamer. Ik heb hem heel hoog zitten, maar die rode kaart vond ik iets aan de zware kant", aldus de trainer. "Hij moet het niet doen, maar ik zag vorige week in de Klassieker heftigere dingen die minder zwaar bestraft werden."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
12 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
12 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
12 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
15 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
15 uur geleden