Excelsior-trainer Den Uil trots na bijna-stunt tegen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Het was een kwestie van seconden of Excelsior had PSV uit het toernooi om de KNVB-beker geknikkerd. Ismael Saibari zette PSV diep in de extra tijd op 3-3 waarna de Eindhovenaren het duel uit de achtste finales in de verlenging beslisten: 5-4.
"We waren er heel dichtbij. Als die laatste bal door ons wordt verwerkt, waren we klaar geweest", vertelde trainer Ruben den Uil bij ESPN. "Die goal viel volgens mij in de bliep, zoals ze dat dan bij basketbal zeggen."
Den Uil sprak van een "zure nederlaag", maar was tegelijkertijd ook trots op zijn ploeg. "We komen hier met een plan naartoe. We wilden onszelf laten zien en dat hebben met name de jongens gedaan. Dat is fantastisch. Ook in de verlenging, bij een 5-3-achterstand, gingen we 3-3-4 spelen en maken we nog een goal. We hebben er een echte wedstrijd van gemaakt. Maar alles moet meezitten als je de beste club van Nederland wilt verslaan. We waren er heel dichtbij."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
19 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
21 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
21 uur geleden