Excelsior steviger aan kop in Keuken Kampioen Divisie
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie verstevigd na een zege van 2-0 op Jong Ajax. Noah Naujoks opende al in de tweede minuut de score voor de Rotterdamse ploeg van trainer Ruben den Uil. Lance Duijvestijn verdubbelde na een halfuur de score met een fraai afstandsschot.
Excelsior liep twee punten uit op naaste concurrent FC Volendam, dat de uitwedstrijd in Kerkrade tegen Roda JC met 1-1 gelijkspeelde. Jay Kruiver scoorde voor Roda, Henk Veerman maakte kort voor tijd gelijk.
Ook FC Emmen, derde in de stand, raakte achterop door een nederlaag van 2-1 bij ADO Den Haag, waar Alex Schalk beide Haagse goals voor zijn rekening nam.
Puntentotaal
Vitesse bracht zijn puntentotaal terug van -15 naar -12. De geplaagde ploeg uit Arnhem won in de Gelredome met 2-1 van Helmond Sport. De Arnhemmers speelden het laatste kwartier met tien man na een rode kaart voor Mats Egbring.
De licentiecommissie van de KNVB trok deze week een record van 21 punten af bij het noodlijdende Vitesse voor het verkeerd en niet tijdig aanleveren van financiële gegevens.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
3 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
4 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
4 uur geleden