Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior stelt 33-jarige Den Uil aan als coach, Koster assistent

Excelsior stelt 33-jarige Den Uil aan als coach, Koster assistent

ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Excelsior heeft Ruben den Uil aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De pas 33-jarige Den Uil was al werkzaam bij de naar de eerste divisie gedegradeerde club als assistent-trainer. Hij behaalde in juni het vereiste diploma om als zelfstandig coach in het betaald voetbal te mogen werken.

"Ik ben hartstikke trots en dankbaar dat ik deze kans krijg van de club", zei Den Uil op de site van de club. "Als ik kijk naar de kernwaarden dan sluiten die van Excelsior aan bij die van mij. Ik wil anderen en mezelf vanuit een gezamenlijke betrokkenheid verbeteren, de lat hoog leggen en vind het leuk om met mensen samen te werken."

"Excelsior staat erom bekend dat jonge trainers een kans krijgen. Ik heb afgelopen jaar de cursus gedaan en in combinatie met de ervaringen die ik in de afgelopen drie seizoenen bij Excelsior heb opgedaan, de ontwikkeling die ik dankzij Excelsior en iedereen die betrokken is bij de club heb doorgemaakt, werd ik steeds enthousiaster. Deze kans komt eerder dan ik had gedacht, maar ik heb het gevoel dat ik er klaar voor ben en heb veel zin om aan deze klus te beginnen", aldus Den Uil.

Koster

De 69-jarige Adrie Koster wordt een van de assistenten van Den Uil, net als Michel Breuer en Thomas Verhaar. De ervaren Koster was eerder hoofdtrainer bij Excelsior tussen 1997 tot 2003. Hij promoveerde met de club naar de Eredivisie in 2002. Ook was hij onder meer coach bij Ajax, Willem II, RKC Waalwijk, Club Brugge en Jong Oranje.

Den Uil is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. De coach moest na de degradatie vertrekken "omdat de club aan "een nieuwe fase" wilde beginnen. Excelsior eindigde het afgelopen seizoen op de zestiende plaats in de Eredivisie, waardoor de ploeg de play-offs moest spelen. In de eindstrijd verloor Excelsior de eerste wedstrijd bij NAC Breda met 6-2, waarna de 4-1-zege in eigen huis niet genoeg was om degradatie te ontlopen.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

11 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

12 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

12 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

13 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

14 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

15 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 dag geleden