Excelsior stelt 33-jarige Den Uil aan als coach, Koster assistent
ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Excelsior heeft Ruben den Uil aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De pas 33-jarige Den Uil was al werkzaam bij de naar de eerste divisie gedegradeerde club als assistent-trainer. Hij behaalde in juni het vereiste diploma om als zelfstandig coach in het betaald voetbal te mogen werken.
"Ik ben hartstikke trots en dankbaar dat ik deze kans krijg van de club", zei Den Uil op de site van de club. "Als ik kijk naar de kernwaarden dan sluiten die van Excelsior aan bij die van mij. Ik wil anderen en mezelf vanuit een gezamenlijke betrokkenheid verbeteren, de lat hoog leggen en vind het leuk om met mensen samen te werken."
"Excelsior staat erom bekend dat jonge trainers een kans krijgen. Ik heb afgelopen jaar de cursus gedaan en in combinatie met de ervaringen die ik in de afgelopen drie seizoenen bij Excelsior heb opgedaan, de ontwikkeling die ik dankzij Excelsior en iedereen die betrokken is bij de club heb doorgemaakt, werd ik steeds enthousiaster. Deze kans komt eerder dan ik had gedacht, maar ik heb het gevoel dat ik er klaar voor ben en heb veel zin om aan deze klus te beginnen", aldus Den Uil.
Koster
De 69-jarige Adrie Koster wordt een van de assistenten van Den Uil, net als Michel Breuer en Thomas Verhaar. De ervaren Koster was eerder hoofdtrainer bij Excelsior tussen 1997 tot 2003. Hij promoveerde met de club naar de Eredivisie in 2002. Ook was hij onder meer coach bij Ajax, Willem II, RKC Waalwijk, Club Brugge en Jong Oranje.
Den Uil is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. De coach moest na de degradatie vertrekken "omdat de club aan "een nieuwe fase" wilde beginnen. Excelsior eindigde het afgelopen seizoen op de zestiende plaats in de Eredivisie, waardoor de ploeg de play-offs moest spelen. In de eindstrijd verloor Excelsior de eerste wedstrijd bij NAC Breda met 6-2, waarna de 4-1-zege in eigen huis niet genoeg was om degradatie te ontlopen.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
8 uur geleden