Excelsior-spits Dallinga: nog nooit zo gek meegemaakt
DEN HAAG (ANP) - Excelsior-spits Thijs Dallinga liet zijn tranen zondag de vrije loop nadat zijn elftal naar de Eredivisie was gepromoveerd. "Wat een avond zeg, ik heb het nog nooit zo gek meegemaakt", zei de topscorer na de 4-4 bij ADO Den Haag tegen ESPN. Excelsior knokte zich in de slotfase terug van een achterstand van drie doelpunten (3-3), kwam in de verlenging weer achter en won na strafschoppen.
De promotie deed Dallinga extra goed omdat hij bij een stand van 0-0 een strafschop miste. "Dat is het ergste wat er is. Gelukkig kon ik de bal in de 92e minuut nog binnen koppen om er een verlenging uit te slepen. Ik heb er echt geen woorden voor. Ik ben zo trots op dit team, echt niet normaal."
Trainer Marinus Dijkhuizen vond het mooi om te zien dat zijn elftal de rust bewaarde in een wedstrijd die twee keer werd onderbroken vanwege misdragingen van ADO-fans. "Je gaat geen analyse vragen, hè?", zei hij. "We zijn uit het niets opgestaan. Wij zijn een waardige club, dat is mooi."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
38 minuten geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
40 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
6 uur geleden