Excelsior-spits Dallinga: nog nooit zo gek meegemaakt
DEN HAAG (ANP) - Excelsior-spits Thijs Dallinga liet zijn tranen zondag de vrije loop nadat zijn elftal naar de Eredivisie was gepromoveerd. "Wat een avond zeg, ik heb het nog nooit zo gek meegemaakt", zei de topscorer na de 4-4 bij ADO Den Haag tegen ESPN. Excelsior knokte zich in de slotfase terug van een achterstand van drie doelpunten (3-3), kwam in de verlenging weer achter en won na strafschoppen.
De promotie deed Dallinga extra goed omdat hij bij een stand van 0-0 een strafschop miste. "Dat is het ergste wat er is. Gelukkig kon ik de bal in de 92e minuut nog binnen koppen om er een verlenging uit te slepen. Ik heb er echt geen woorden voor. Ik ben zo trots op dit team, echt niet normaal."
Trainer Marinus Dijkhuizen vond het mooi om te zien dat zijn elftal de rust bewaarde in een wedstrijd die twee keer werd onderbroken vanwege misdragingen van ADO-fans. "Je gaat geen analyse vragen, hè?", zei hij. "We zijn uit het niets opgestaan. Wij zijn een waardige club, dat is mooi."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
14 uur geleden