Excelsior roept fans op tot extra actie
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior roept de supporters op om in de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Volendam in de achttiende minuut een rode kaart uit te delen tegen racisme. Bovendien steunt de club de collectieve actie van het Nederlandse voetbal door meteen na de aftrap een minuut letterlijk stil te staan bij het motto: "Racisme? Dan voetballen we niet."
De club staat al een week in het middelpunt van internationale belangstelling nadat aanvaller Ahmad Mendes Moreira bij de uitwedstrijd bij FC Den Bosch het slachtoffer werd van racistische uitingen vanaf de tribune. "Voetbal kan de maatschappij veranderen, dat is nodig en wij hebben een voorbeeldfunctie’’, zegt trainer Ricardo Moniz. "Daarom is het goed dat wij dit doen. Je moet met elkaar in gesprek blijven, ook met de mensen die nu niet aan de goede kant staan."
Volgens Moniz gaat het goed met Mendes Moreira, die heeft aangegeven zich nu weer volledig op het voetballen te willen richten. Hij noch directeur Ferry de Haan wil daarom ingaan op de vraag of er inmiddels aangifte is gedaan tegen supporters van FC Den Bosch.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
10 uur geleden