Excelsior ontslaat trainer Moniz
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse voetbalclub Excelsior heeft trainer Ricardo Moniz ontslagen. De 55-jarige Moniz moet vertrekken vanwege de tegenvallende resultaten van de afgelopen weken. "Een vervelende beslissing, maar de club is van mening dat er iets anders nodig is om het tij te keren", aldus de leiding. Excelsior verloor maandag in Eindhoven met 2-1 van Jong PSV.
De laatste zege van de club uit Kralingen dateerde van 13 december, tegen TOP Oss (0-2). Excelsior werd daarna in het bekertoernooi uitgeschakeld door FC Eindhoven en pakte nog maar twee punten uit vier competitieduels. De ploeg van Moniz zakte daardoor op de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie naar de achtste plek. Inmiddels heeft Excelsior een forse achterstand op de directe promotieplekken.
Moniz werd in april aangesteld als opvolger van de opgestapte Adrie Poldervaart. De Rotterdammer, die eerder bij onder meer Feyenoord, Tottenham Hotspur en Hamburger SV werkte, wist Excelsior niet te behoeden voor degradatie uit de eredivisie. In de play-offs moest zijn ploeg het afleggen tegen RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Er wordt flink geboden op de shirts die de spelers van het Nederlands elftal zondag hebben gedragen in het eerste WK-duel met Japan. De veiling is nog niet gesloten, maar op basis van de huidige biedingen staat de teller op 25.992 euro.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Ghana heeft het eerste WK-duel in groep L in de nacht van woensdag op donderdag met 1-0 gewonnen van Panama. De Afrikanen trokken de winst pas in de blessuretijd van de tweede helft naar zich toe door een doelpunt van Caleb Yirenkyi.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.
13 uur geleden