Excelsior ontslaat trainer Moniz
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse voetbalclub Excelsior heeft trainer Ricardo Moniz ontslagen. De 55-jarige Moniz moet vertrekken vanwege de tegenvallende resultaten van de afgelopen weken. "Een vervelende beslissing, maar de club is van mening dat er iets anders nodig is om het tij te keren", aldus de leiding. Excelsior verloor maandag in Eindhoven met 2-1 van Jong PSV.
De laatste zege van de club uit Kralingen dateerde van 13 december, tegen TOP Oss (0-2). Excelsior werd daarna in het bekertoernooi uitgeschakeld door FC Eindhoven en pakte nog maar twee punten uit vier competitieduels. De ploeg van Moniz zakte daardoor op de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie naar de achtste plek. Inmiddels heeft Excelsior een forse achterstand op de directe promotieplekken.
Moniz werd in april aangesteld als opvolger van de opgestapte Adrie Poldervaart. De Rotterdammer, die eerder bij onder meer Feyenoord, Tottenham Hotspur en Hamburger SV werkte, wist Excelsior niet te behoeden voor degradatie uit de eredivisie. In de play-offs moest zijn ploeg het afleggen tegen RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax hamert op scherpte bij zijn spelers in aanloop naar het eerste duel met FC Sion in de play-offs om een ticket voor de Conference League. "We weten dat we geen moment kunnen verslappen", zei de Spaanse coach een dag voor het duel van donderdag in Zwitserland.
5 uur geleden