
Excelsior nadert koploper FC Volendam, FC Emmen raakt achterop
WIJDEWORMER (ANP) - Excelsior is in de Keuken Kampioen Divisie koploper FC Volendam tot op 1 punt genaderd. De Rotterdamse ploeg won met 2-0 bij Jong AZ. Marouan Azarkan en Thijs Dallinga maakten in de slotfase de doelpunten. Topscorer Dallinga bracht zijn totaal op 22 goals.
Excelsior profiteerde van het puntenverlies van FC Volendam vrijdag bij Helmond Sport. Dat duel eindigde in 1-1.
FC Emmen raakte verder achterop. De ploeg uit Drenthe verloor maandag met 1-0 bij Jong Ajax. Youri Regeer scoorde na een uur. Kort daarna werd de Deen Mohamed Daramy bij de thuisclub gewisseld. De 19-jarige aanvaller kwam voor de eerste keer in het team van Jong Ajax uit. Hij was dit seizoen al wel in de Eredivisie en in de Champions League actief.
Tweede periode
In de stand van de tweede periode leidt Jong Ajax met 23 punten, gevolgd door Excelsior (22 punten) en FC Volendam (21).
Jong PSV verloor in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap: 2-3. Invaller Jasper Van Heertum maakte diep in de extra tijd de winnende treffer. Bij de Eindhovense ploeg viel Richard Ledezma na de rust in. De Amerikaanse middenvelder liep bijna een jaar geleden een zware knieblessure op. Sindsdien kwam hij niet meer in actie in een officieel duel.
ADO Den Haag won met 4-1 bij Jong FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/AFP) - Mexico heeft voor de tiende keer de Gold Cup gewonnen. Oud-Ajacied Edson Álvarez maakte het winnende doelpunt in de finale tegen de Verenigde Staten, die Mexico met 2-1 won.
3 uur geledenBERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.
8 uur geledenSION (ANP) - De Noorse voetbalsters hebben op het EK in Zwitserland hun tweede zege geboekt. Dankzij een laat doelpunt van Caroline Graham Hansen werd Finland met 2-1 verslagen.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lieke Martens twijfelt of ze haar voetballoopbaan voortzet. Ze liet bij de NOS weten dat ze nog niet heeft getekend bij een club. "Ik ben nog aan het kijken wat ik wil. De prioriteiten zijn wel veranderd", zei de 32-jarige aanvalster, die begin juni haar 160e en laatste interland speelde.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Zoals gevreesd moet Bayern München het lange tijd stellen zonder sterspeler Jamal Musiala. De 22-jarige middenvelder heeft in het duel met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van het WK voor clubs een breuk in zijn kuitbeen opgelopen. Dat bevestigde de Zuid-Duitse club zondag op de website.
15 uur geledenTHUN (ANP) - Verdedigster Veerle Buurman lijkt niet serieus geblesseerd ondanks haar wisselbeurt in de slotfase van het eerste EK-duel in Zwitserland met Wales (3-0). "Dat was uit voorzorg, ik had een klein beetje last. Ik kan er nu nog niks over zeggen, er wordt nog naar gekeken", zei het 19-jarige talent na het duel in Luzern. Buurman meldde zich een dag later met de andere basisspeelsters op het trainingsveld in Thun.
18 uur geleden