Excelsior na winst op FC Eindhoven nieuwe koploper eerste divisie
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior is voorlopig de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdamse club won in eigen huis met 2-0 van FC Eindhoven. De ploeg van trainer Ruben den Uil klom over Helmond Sport heen en staat nu op 29 punten na veertien speelronden. Helmond Sport, dat 27 punten heeft, kan zondag bij winst op FC Dordrecht de koppositie weer terugpakken.
Derensili Sanches Fernandes was de uitblinker bij Excelsior. Hij bereidde diep in de eerste helft de 1-0 van Lennard Hartjes voor en maakte zelf met links de 2-0 via een fraai afstandsschot.
FC Den Bosch raakte de derde plaats kwijt aan De Graafschap door met 1-0 te verliezen van TOP Oss. Mauresmo Hinoke maakte in de eerste helft het winnende doelpunt.
De Graafschap
De Graafschap vocht op zijn beurt een verbeten duel uit met MVV in Maastricht. Over en weer waren er kansen, maar een goal viel niet (0-0). Het gelijkspel leverde de club uit Doetinchem wel het benodigde punt om een plekje te stijgen op de ranglijst.
FC Volendam won dankzij treffers laat in de wedstrijd met 2-0 van Jong FC Utrecht en steeg naar de vierde plaats. Bilal Ould-Chikh en Henk Veerman scoorden voor de Noord-Hollanders.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
38 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
5 uur geleden