Excelsior na winst op FC Eindhoven nieuwe koploper eerste divisie
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior is voorlopig de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De Rotterdamse club won in eigen huis met 2-0 van FC Eindhoven. De ploeg van trainer Ruben den Uil klom over Helmond Sport heen en staat nu op 29 punten na veertien speelronden. Helmond Sport, dat 27 punten heeft, kan zondag bij winst op FC Dordrecht de koppositie weer terugpakken.
Derensili Sanches Fernandes was de uitblinker bij Excelsior. Hij bereidde diep in de eerste helft de 1-0 van Lennard Hartjes voor en maakte zelf met links de 2-0 via een fraai afstandsschot.
FC Den Bosch raakte de derde plaats kwijt aan De Graafschap door met 1-0 te verliezen van TOP Oss. Mauresmo Hinoke maakte in de eerste helft het winnende doelpunt.
De Graafschap
De Graafschap vocht op zijn beurt een verbeten duel uit met MVV in Maastricht. Over en weer waren er kansen, maar een goal viel niet (0-0). Het gelijkspel leverde de club uit Doetinchem wel het benodigde punt om een plekje te stijgen op de ranglijst.
FC Volendam won dankzij treffers laat in de wedstrijd met 2-0 van Jong FC Utrecht en steeg naar de vierde plaats. Bilal Ould-Chikh en Henk Veerman scoorden voor de Noord-Hollanders.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
9 uur geleden