Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior na ongekende inhaalrace op ADO terug in Eredivisie

Excelsior na ongekende inhaalrace op ADO terug in Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Excelsior heeft zichzelf met een spectaculaire inhaalrace op ADO Den Haag beloond met promotie naar de Eredivisie. De club uit Rotterdam kwam in de slotfase van de reguliere speeltijd terug van een achterstand van 3-0 en nam na een gelijke stand na verlenging (4-4) de strafschoppen beter.

De beslissing viel pas na achttien strafschoppen. Jamal Amofa was de schlemiel bij ADO en miste de laatste penalty voor ADO. De eerste ontmoeting tussen beide clubs van de finale van de play-offs om promotie leverde dinsdag geen winnaar op (1-1). Excelsior degradeerde in 2019 uit de Eredivisie.

Scheidsrechter Danny Makkelie moest het duel tweemaal onderbreken. Fans van ADO bekogelden een grensrechter met onder meer aanstekers nadat Excelsior bij een stand van 0-0 een strafschop mocht nemen. Doelman Hugo Wentges stopte de door Thijs Dallinga genomen strafschop. Makkelie wilde ook niet aan de verlenging beginnen omdat veel fans van de thuisploeg na de 3-3 over de afrastering waren geklommen. Na de strafschoppenserie zochten fans van ADO de confrontatie met supporters van Excelsior.

Bewogen seizoen

ADO leidde na 47 minuten met 3-0, na doelpunten van Thomas Verheydt, Felipe Pires en Sem Steijn. Maar de thuisploeg kwam in de problemen nadat Tyrese Asante na 69 minuten zijn tweede gele kaart van de wedstrijd kreeg. Marouan Azarkan tekende in de 79e minuut voor de 3-1 en Reuven Niemeijer zag eerst nog een doelpunt vanwege hands afgekeurd voordat hij wel de 3-2 maakte. Dallinga schoot Excelsior in blessuretijd van de reguliere speeltijd naar de verlenging (3-3). Ook de bezoekers uit Rotterdam speelden de verlenging met tien man, na een rode kaart van Michael Chacón in blessuretijd van de reguliere speeltijd.

Zo wist ADO een bewogen seizoen net niet met promotie af te sluiten. ADO raakte vorig jaar in de problemen na verschillende rechtszaken tussen de bestuurders van de club en de toenmalige Chinese eigenaar Wang Hui van het bedrijf United Vansen. ADO degradeerde na dertien seizoenen uit de Eredivisie en kreeg vanwege financiële problemen ook nog eens zes strafpunten in de Keuken Kampioen Divisie opgelegd.

Even dreigde ADO zelfs de licentie voor het spelen van betaald voetbal kwijt te raken, maar de rust keerde terug nadat de aandelen van de club in handen waren gekomen van het bedrijf Bolt van de Amerikaanse belegger David Blitzer. ADO klopte NAC en FC Eindhoven in de play-offs maar struikelde in gewonnen positie toch nog over Excelsior, dat na kampioen FC Emmen en FC Volendam als derde club naar de Eredivisie promoveert.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

1 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

2 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

3 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

4 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

5 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

11 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

15 uur geleden